Pogoń Siedlce wygrała w Stężycy i została wiceliderem II ligi

Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce wygrała w Stężycy i została wiceliderem II ligi - Zdjęcie główne

Pamiątkowe zdjęcie z szatni | foto MKP Pogoń Siedlce

SportPogoń Siedlce wygrała 2:1 z Radunią w Stężycy. Drużyna Marka Brzozowskiego po tym sukcesie awansowała na pozycję wicelidera tabeli.

Pogoniści źle zaczęli spotkanie w Stężycy. Po 42 sekundach Radunia wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Danu Spataru celnym strzałem z głowy popisał się Dmytro Baszłaj. Siedlczanie dosyć sprawnie odpowiedzieli. Do remisu doprowadził Jakub Sinior po przebojowej akcji i nieprzyjemnym strzale.

Do przerwy było 1:1. W drugiej połowie mecz nie był porywającym widowiskiem. Pogoń wierzyła jednak do końca w możliwość wygranej. W 89 minucie Damian Szuprytowski dograł do Piotra Pyrdoła, który zaskoczył Kacpra Tułowieckiego. Siedlczanie wygrali 2:1 i wskoczyli na foteli wicelidera II ligi.

23 października o 18:15 Pogoń podejmie rezerwy Zagłębia Lubin.

II liga: Radunia Stężyca – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Dmytro Baszłaj 1 – Jakub Sinior 9, Piotr Pyrdoł 89

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka (72, 2. Tomasz Lewandowski), 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski (86, 26. Jakub Okusami) – 20. Cezary Bujalski (60, 23. Hubert Derlatka), 43. Lukáš Hrnčiar, 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł – 9. Damian Nowak (73, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk