Pogoń Siedlce nagrodzona za grę do końca

Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce nagrodzona za grę do końca - Zdjęcie główne

Radość Pogonistów w szatni | foto MKP Pogoń Siedlce

SportPogoń Siedlce wygrała 2:1 ze Skrą Częstochowa i awansowała na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa była, delikatnie mówiąc, nieciekawa. Z obu stron sytuacji było jak na lekarstwo, więc remis 0:0, który widniał na tablicy wyników nikogo nie dziwił.

Po zmianie stron to goście z Częstochowy jako pierwsi zadali cios. Adam Mesjasz przedłużył dośrodkowanie, Olivier Wypart urwał się rywalowi i pokonał Jakuba Burka. W 54 minucie Jakub Sinior zgarnął bezpańską piłkę i doprowadził do remisu. To był premierowy gol środkowego pomocnika w barwach Pogoni. W końcówce Damian Nowak zamienił na bramkę dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego i zapewnił biało-niebieskim komplet punktów. Co ciekawe, obaj strzelcy bramek dla Pogoni w przeszłości reprezentowali barwy Skry.

15 października o 14:00 Pogoń zagra w Stężycy z Radunią.

Pogoń Siedlce - Skra Częstochowa 2:1 (0:0)

Bramki: Jakub Sinior 54, Damian Nowak 87 – Olivier Wypart 48

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski (76, 26. Jakub Okusami) – 23. Hubert Derlatka (60, 20. Cezary Bujalski), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 43. Lukáš Hrnčiar (76, 18. Piotr Pyrdoł), 10. Krystian Miś – 9. Damian Nowak, 56. Cezary Demianiuk