Pogoń Siedlce wygrała w Grudziądzu

Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce wygrała w Grudziądzu - Zdjęcie główne

Pamiątkowe zdjęcie ze zwycięskiej szatni | foto MKP Pogoń Siedlce

SportPogoń Siedlce wygrała 3:2 z Olimpią Grudziądz. Bramki dla biało-niebieskich zdobywali Przemysław Misiak, Damian Nowak oraz Cezary Demianiuk.

W pierwszej połowie Pogoń prezentowała się lepiej od beniaminka z Grudziądza, który miał problem z wymienieniem kilku celnych podań. Pogoniści grali swoje i czekali na szansę do zmiany wyniku. W 21 minucie celnym strzałem po centrze z rzutu rożnego Damiana Szuprytowskiego popisał się Przemysław Misiak. Do przerwy więcej goli nie było.

W 56 minucie strzałem z dystansu do remisu doprowadził Kostiantyn Czernij. To rozjuszyło siedlczan. W przeciągu czterech minut trafienia zanotowali Damian Nowak i Cezary Demianiuk. Olimpia kończyła w dziesiątkę po czerwonej kartce Czernija, ale zdołała złapać kontakt. Ostatecznie przegrała 2:3. Pogoniści po ograniu Olimpii awansowali na 6 miejsce w tabeli.

7 października o 15:00 Pogoń podejmie Skrę Częstochowa.

Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 2:3 (0:1)

Bramki: Kostiantyn Czernij 56, Rafał Kobryń 85 – Przemysław Misiak 21, Damian Nowak 64, Cezary Demianiuk 68 (k)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski – 4. Przemysław Misiak (86, 23. Hubert Derlatka), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł (46, 99. Bartosz Wicenciak), 56. Cezary Demianiuk, 20. Cezary Bujalski (46, 10. Krystian Miś) – 9. Damian Nowak (76, 21. Mateusz Majewski).