Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce obroniła fotel lidera - Zdjęcie główne

Pogoń wygrała w Częstochowie | foto MKP Pogoń Siedlce

Sport Pogoń Siedlce wygrała 1:0 ze Skrą Częstochowa i przybliżyła się do awansu do I ligi.

Początek spotkania upłynął na wzajemnym badaniu sił. W 7 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cezary Demianiuk, jednak jego celownik był wyraźnie rozregulowany. Skra odpowiedziała rzutem wolnym Przemysława Sajdaka, po którym dobrze interweniował Jakub Burek. Gospodarze powinni objąć prowadzenie po innym stałym fragmencie gry, a mianowicie rzucie rożnym. W 21 minucie Olivier Wypart zgrywał piłkę do Pawła Kucharczyka, a ten przestrzelił z głowy z kilku metrów. Pogoń odpowiedziała dośrodkowaniem Titasa Milasiusa i nieudaną próbą złożenia się do przewrotki przez Demianiuka. W 40 minucie po raz kolejny Skra dała o sobie znać w ofensywie. Przemysław Sajdak przełożył Dawida Burkę, ale przestrzelił z kilkunastu metrów. Do przerwy było 0:0.

W 49 minucie Piotr Pyrdoł uderzył nad bramką po indywidualnej akcji. Aktywny pomocnik Pogoni po raz kolejny błysnął w 56 minucie, kiedy wpadł w pole karne gospodarzy, ale kropnął w boczną siatkę. Przewaga Pogoni została udokumentowana po rzucie wolnym. W 62 minucie z ponad 20 metrów idealnie przymierzył Meik Karwot i zdobył pierwszą bramkę od czasu powrotu do Siedlec. Sytuacja Pogoni skomplikowała się w 74 minucie. To wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Milasius. Zdaniem sędziego Aleksandra Kozieła Litwin symulował w szesnastce gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał Mateusz Bartosiak, ale uderzył niecelnie. Pogoń dowiozła minimalne prowadzenie do końca i dopisała trzy punkty do tabeli, w której utrzymuje prowadzenie.

26 kwietnia o 20:00 Pogoń podejmie Radunię Stężyca.

Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Meik Karwot 62

Pogoń: 1. Jakub Burek - 21. Titas Milašius, 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 10. Krystian Miś - 55. Meik Karwot, 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski (90, 23. Hubert Derlatka) - 18. Piotr Pyrdoł, 56. Cezary Demianiuk.