Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń lepsza od Legii - Zdjęcie główne

Zmiany szykowane w przerwie | foto MKP Pogoń Siedlce

Sport W meczu sparingowym Pogoń Siedlce wygrała 3:1 z juniorami Legii Warszawa.

Podopieczni Damiana Guzka zaprosili juniorów Legii do zagrania sparingu, ponieważ ich mecz ligowy z Lechem II Poznań został przełożony.

W pierwszej połowie działo się sporo. Były momenty, kiedy juniorzy stołecznego klubu zamykali siedlczan na własnej połowie, ale też fragmenty wyraźnej przewagi Pogoni. Aktywny był Cezary Demianiuk, jednak brakowało mu precyzji przy wykończeniu. Momentami szwankowała też decyzyjność.

Goście z Warszawy objęli prowadzenie w 37 minucie za sprawą Wiktora Puciłowskiego, który skutecznie zamknął akcję na dalszym słupku. Siedlczanie odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. I to jak! Do remisu po wrzutce Nikodema Fiedosewicza doprowadził Maciej Wichtowski. Na 2:1 podwyższył Michał Rutkowski, który trafił z głowy po przedłużonym wrzucie z autu.

W drugiej połowie padł tylko jeden gol, choć sytuacji było co niemiara. Wprowadzony w przerwie Damian Szuprytowski rozruszał siedlecką ofensywę. To on asystował przy golu Macieja Kołoczka na 3:1. Znakomitych okazji nie wykorzystali Szuprytowski, Demianiuk oraz Marcinho. Siedlczanie wygrali zasłużenie, choć tylko 3:1.

1 października Pogoń zagra u siebie z Wisłą Puławy. Początek o 15:00.

Pogoń Siedlce – Legia Warszawa (juniorzy) 3:1 (2:1)

Bramki: Wichtowski 42, Rutkowski 45, Kołoczek 63 – Puciłowski 37

Pogoń: Kowynia – Misiak (46 Kołoczek)Wichtowski, Rutkowski, Lewandowski, Fiedosewicz (46 Miś) – Piotrowski, Sinior (46 Dzięcioł), Wicenciak (46 Szuprytowski) - Marcinho, Demianiuk