Piłkarzyki pajacyki. Gorąco na siedleckim stadionie

Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Piłkarzyki pajacyki. Gorąco na siedleckim stadionie - Zdjęcie główne

Pogoń wróciła do strefy spadkowej | foto MKP Pogoń Siedlce

Sport Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z Siarką Tarnobrzeg. Kibice nie mieli litości dla piłkarzy Damiana Guzka.

Biało-niebiescy przystępowali do meczu poważnie osłabieni. Braki w postaci absencji Damiana Nowaka i Michała Rutkowskiego były odczuwalne. Pierwsze minuty upłynęły na wzajemnym badaniu sił. Pogoniści próbowali coś zdziałać w ofensywie, ale nie bardzo im to wychodziło. Więcej było indywidualnych prób niż zespołowych. W końcówce pierwszej połowy Siarkowcy objęli prowadzenie za sprawą Dawida Bałdygi.

Druga połowa nie ułożyła się po myśli siedlczan, choć było blisko wyrównania po strzale Damiana Szuprytowskiego z rzutu wolnego i nieudanej dobitce Cezarego Demianiuka. Sytuacja Pogoni skomplikowała się w 69 minucie. To wtedy czerwoną kartkę (za drugą żółtą) obejrzał Tomasz Lewandowski. Kilka chwil później Ivan Agudo wykorzystał sytuację sam na sam i zrobiło się 2:0 dla gości.

Zorganizowani kibice nie wytrzymali do znanych z poprzednich meczów okrzyków "Pogoń grać, k**** mać" doszły "Piłkarzyki pajacyki". W 81 minucie jedenastkę wywalczył Ernest Dzięcioł, ale jej nie wykorzystał. Ze skuteczną dobitką pospieszył Demianiuk. Napastnik Pogoni miał jeszcze jedną okazję, ale nie zdołał sięgnąć piłki po dośrodkowaniu Kamila Włodyki z rzutu wolnego. Pomimo sześciu doliczonych minut siedlczanie nie zdołali doprowadzić do remisu.

W przyszłym tygodniu Pogoń zagra u siebie z Chrobrym Głogów w Pucharze Polski (20 października o 14:30) oraz na wyjeździe z Radunią Stężyca w lidze (22 października o 14:00).

Pogoń Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:1)

Bramki: Demianiuk 81- Bałdyga 43, Agudo 77

Pogoń: Kikolski - Kołoczek (89 Sinior), Misiak, Lewandowski, Wichtowski, Fiedosewicz - Szuprytowski (73 Wicenciak), Piotrowski (62 Włodyka), Dzięcioł, Bujalski - Demianiuk