Autor: | Zdjęcie: Patryk Szyszka / Lech Poznań

Pewny triumf Pogoni Siedlce we Wronkach - Zdjęcie główne

Pogoniści rozbili rezerwy Lecha | foto Patryk Szyszka / Lech Poznań

SportPogoń Siedlce potwierdziła we Wronkach, że lubi i potrafi grać z rezerwami Kolejorza.

Podopieczni Marka Brzozowskiego rozegrali świetne spotkanie. Jedyne do czego można się przyczepić to skuteczność. Przy większej precyzji mecz skończyłby się bardziej efektownym zwycięstwem niż 4:0.

W 32 minucie Damian Szuprytowski otrzymał piłkę od Piotra Pyrdoła i wyprowadził Pogoń na prowadzenie. To był początek oblężenia bramki Lecha II. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy znakomitych sytuacji nie wykorzystali Cezary Demianiuk i Krystian Miś.

Pyrdoł zaczął drugę połowę od gola. Po chwili na 3:0 trafił Demianiuk. W 61 minucie Lukas Hrnciar wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Mikołaja Tudruja. Na czterech golach się skończyło. Pogoniści spuścili nogę z gazu, pamiętając o czekających ich wyzwaniach w najbliższych dniach.

20 września o 18:00 Pogoń zagra w Elblągu z Olimpią.

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0:4 (0:1)

Bramki: Damian Szuprytowski 32, Piotr Pyrdoł 46, Cezary Demianiuk 48, Lukáš Hrnčiar 61 (k)

Pogoń: 1. Jakub Burek - 14. Dawid Burka (74, 31. Ernest Dzięcioł), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Robert Majewski - 4. Przemysław Misiak (67, 98. Oliwier Myszkowski), 43. Lukáš Hrnčiar (67, 99. Bartosz Wicenciak), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł (74, 29. Danny Babor), 10. Krystian Miś - 56. Cezary Demianiuk (62, 9. Damian Nowak)