Partnerami XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie są: Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!" oraz Powiat Łukowski.
Patronat Honorowy nad XI Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie objął prezydent RP Andrzej Duda. W skład komitetu Honorowego wchodzą: ordynariusz siedlecki ks. bp Kazimierz Gurda, wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Proboszcz Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie ls. kanonik Krzysztof Stepczuk, starosta łukowski Dariusz Szustek, burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz. Organizatorzy: Miasto Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Mecenat wydarzenia: kwiaciarnia Łąki Pąki i Parisel Palace Leśne Zacisze.
Kwartet smyczkowy The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: I skrzypce - Maksymilian Grzesiak, II skrzypce - Katarzyna Grzesiak, altówka – Bartłomiej Szymborski i wiolonczela – Marta Ziarko. W ciągu kilkunastu lat swojej pracy artystycznej kwartet ten wykonał kilkaset koncertów. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych kwartetów smyczkowych w Polsce. Aktywnie uczestniczący w życiu muzycznym, wykonujący różne style muzyczne podczas wydarzeń kierowanych do różnych grup odbiorców. Członkowie zespołu przez rok współpracowali z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej, uczestnicząc w wielu koncertach dla dzieci, seniorów, osób niepełnosprawnych i z problemami psychicznymi w całej Polsce.
The Time Quartet współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i artystami: Andrzej Jagodziński Trio, Michał Tokaj, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Maciej „Trifonidis" Bielawski, Agnieszka Wilczyńska - z którą nagrali płytę „Tutaj mieszkam" (płyta ta w 2016 r. otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku jazz), Mietek Szcześniak (w ramach trasy koncertowej z programem „Nierówni" razem z Marcinem Pospieszalskim, Krzysztofem Herdzinem i Paulinho Garcią) oraz Bartosz Gliniak - którego muzykę do filmów regularnie nagrywają. Są założycielami i tworzą podstawę studyjnej orkiestry Melanidis Orchestra, z którą nagrali muzykę do 7 polskich i zagranicznych filmów. Uczestniczyli w polskich i międzynarodowych festiwalach m.in. w Jazz nad Odrą 2019 r., XXXI Silesian Jazz Meeting w Rybniku, XXIII Jazz Standard's Festival w Siedlcach, Festiwalu „Dwa Brzegi" w Kazimierzu, Festiwalu Wojciecha Młynarskiego w Sopocie, Festiwalu 3 Oktawy w Ełku, IX Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach, XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, festiwalu „Koncerty Ziemi Świdnickiej", festiwalu „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier". Muzycy The Time Quartet współpracują także z Zespołem Tango Fuerte, Zespołem Hashtag Ensemble.
W ramach Programu Ministra Zamówienia Kompozytorskie muzycy prawykonali następujące kompozycje:
- W. Ratusińska-Zamuszko - Agnus dei na kwartet smyczkowy i głos biały razem z wokalistką Weroniką Grozdew-Kołacińską (2018)
- B. Kowalski – Mini Magnificat na akordeon i kwartet smyczkowy wraz z akordeonistą Klaudiuszem Baranem (2020)
- D. Pajdzik – Księga Tobiasza na kwartet smyczkowy (2021).
Muzycy The Time Quartet są również założycielami Fundacji „Czas Sztuki" zajmującej się organizacją koncertów w małych miejscowościach wiejskich w województwie mazowieckim.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.