Zgarnęli 2 kg narkotyków

0

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 2 kg narkotyków. Teraz 25-latek odpowie przed sądem.

Siedleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością narkotykową ustalili, że młody mieszkaniec miasta prawdopodobnie posiada dużą ilość narkotyków. W miniony piątek kryminalni zweryfikowali posiadane informacje. Udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, którego zastali w podziemnym garażu. Na widok policjantów chłopak zaczął się nerwowo zachowywać i próbował uciec, co dostarczyło kolejnych przypuszczeń, iż rzeczywiście ma coś „do ukrycia”. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił przenośny sejf z zamkiem elektronicznym. Po jego otwarciu okazało się, że w środku znajdują się dwa foliowe worki hermetycznie pakowane, a w nich susz roślinny. Natomiast w trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli kilkanaście tysięcy złotych, a także niewielki pojemnik z kolejnym suszem roślinnym. 25-latek posiadał łącznie ponad 2 kg narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.