Reklama

Reklama

Uczniowie z subregionu siedleckiego nie będą się nudzić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: web

Uczniowie z subregionu siedleckiego nie będą się nudzić - Zdjęcie główne

Dwutygodniowa przerwa zimowa potrwa do 26 lutego. | foto web

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec W tym roku uczniowie z naszego regionu rozpoczęli ferie jako ostatni razem ze swoimi rówieśnikami z województw dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego

Reklama

Dwutygodniowa przerwa zimowa potrwa do 26 lutego. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają i ferie spędzają w domu, mazowieckie instytucje kultury przygotowały wiele atrakcji.

Ferie to doskonała okazja, by odkrywać nowe miejsca na turystycznej mapie naszego regionu i zwiedzić różne ciekawe zakątki, a tych na Mazowszu nie brakuje. Dodatkową zachętą do podróżowania jest sezonowa oferta Kolei Mazowieckich „Bilet Turysty”. W ciągu trzech dowolnie wybranych dni podróżni mogą odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami KM. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy w czasie ferii zamierzają zwiedzać nasz region, podróżując pociągami Kolei Mazowieckich.

Do zwiedzania Mazowsza podczas ferii zimowych zachęca marszałek Adam Struzik. – Województwo mazowieckie jest piękne i interesujące. Co prawda nie mamy gór, ale wiele różnorodnych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Zachęcam do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu.

Uczniowie z subregionu siedleckiego mogą skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez instytucje kultury. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Muzeum Regionalne w Siedlcach zaplanowało wiele atrakcji. O ofercie placówki opowiada jej dyrektor Sławomir Kordaczuk. – Zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzenia w czasie ferii Muzeum Regionalnego. Przygotowaliśmy nie tylko lekcje muzealne i warsztaty, lecz także zwiedzanie wystaw. Prowadzimy interaktywne zajęcia o sztuce i regionie, podczas których dzieci będą mogły wykonać z tektury model siedziby naszego muzeum czy wcielić się w rolę muzealnika. Prowadzimy też zajęcia, w trakcie których zapoznajemy dzieci z technikami malarskimi i graficznymi.

O swoich najmłodszych mieszkańcach nie zapomniało Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie, które zorganizowało wiele ciekawych zajęć pod hasłem „Ferie z renesansem”. – Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia edukacyjne odbywające się od wtorku do piątku od godz. 12. Podczas zajęć pt. „Eksplozja umysłu” i „Niezła sztuka” wyjaśnimy, kim jest człowiek renesansu, i opowiemy o sztuce renesansowej. Przybliżymy też historię powstania styczniowego, a to ze względu na przypadającą w tym roku 160. Rocznicę jego wybuchu. Wstęp jest wolny – zachęca Mikołaj Kasprowicz z muzeum.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy