Reklama

Reklama

Najpierw zakupy, a później... wezwanie na policję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja

Najpierw zakupy, a później... wezwanie na policję - Zdjęcie główne

Nie warto być gapą przy zakupach | foto Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpływa coraz więcej zgłoszeń o podejrzeniu popełnienia wykroczeń - kradzieży rożnego rodzaju artykułów, głównie w jednej znanej sieci dyskontów spożywczych.

Reklama

Z przeprowadzonych przez policjantów czynności wynika, że do czynu zabronionego nie doszło, a nieuiszczenie zapłaty za towar odbywało się przy transakcjach przeprowadzanych na kasach samoobsługowych. Brak odnotowanej płatności za zakupy spowodowane było nieświadomym niewprowadzeniem kodu PIN w przypadkach transakcji kartami płatniczymi zbliżeniowo bądź też  zbliżeniem karty do czytnika w nieodpowiedni sposób.

Policja apeluje do mieszkańców o zwracanie uwagi na poprawność transakcji w celu uchronienia siebie przed nieprzyjemnymi sytuacjami i tłumaczeniem się przed policją po zakupach. Najczęstsze przypadki zgłoszeń dotyczą drobnych zakupów, za które osoby nie brały paragonów z kas samoobsługowych, tylko w pośpiechu przykładały kartę, myśląc, że płatność odbyła się zbliżeniowo bez konieczności podawania kodu PIN, co jednak nie miało miejsca i zostało zgłoszone jako kradzież.

Zwracajmy uwagę na poprawne przykładanie kart płatniczych i wpisywanie kodu PIN, a w przypadku ujawnienia po zrobionych zakupach braku obciążenia konta bankowego za  transakcje, prosimy o zgłoszenie się do  sklepu celem  uregulowania należności i do KMP w Siedlcach w celu wyjaśnienia okoliczności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy