Reklama

Reklama

Mazowiecki klimat ze wsparciem sejmiku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

Mazowiecki klimat ze wsparciem sejmiku - Zdjęcie główne

21 projektów zostanie dofinansowanych | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec Ponad 2,5 mln zł na 21 projektów w subregionie siedleckim i powiecie mińskim – tak w liczbach prezentują się wyniki drugiej edycji autorskiego programu wsparcia samorządu województwa mazowieckiego „Mazowsze dla klimatu 2023”.

Reklama

W efekcie w regionie przybędzie m.in. tężni solankowych, zostaną posadzone drzewa i krzewy, a wiele samorządów lokalnych zmodernizuje oświetlenie zewnętrzne.

Członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska zaznacza, że zasada małych kroków sprawdza się także w walce o klimat. – Globalne zmiany zaczynają się już na poziomie najmniejszych jednostek, w gminach i powiatach. Proekologiczne inicjatywy, rozwiązania oparte na przyrodzie oraz technologie ograniczające zużycie energii – to ma sens. I samorządy lokalne mają tego świadomość. Ogromne zainteresowanie programem tylko to potwierdza. Ocenie podlegało aż 226 wniosków na kwotę ponad 31,6 mln zł.

„Mazowsze dla klimatu” to autorski program samorządu Mazowsza. – Dofinansujemy 120 projektów za blisko 16,5 mln zł. To przede wszystkim inwestycje w tworzenie zielonych przestrzeni i wymianę oświetlenia na energooszczędne – mówi członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Celem programu jest przeciwdziałanie zmianom klimatu. Środki można było pozyskać na błękitno-zieloną infrastrukturę sprzyjającą różnorodności biologicznej, a także na energooszczędne oświetlenie zewnętrzne. Do subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego trafi ponad 2,5 mln zł z budżetu samorządu województwa. To pomoże zrealizować 21 projektów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy