Reklama

Reklama

Województwo i Siedlce wymieniły się nieruchomościami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KS

Województwo i Siedlce wymieniły się nieruchomościami - Zdjęcie główne

Umowy podpisane i przekazane | foto KS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec W siedzibie Muzeum Regionalnego w Siedlcach doszło do podpisania umów obustronnego przekazania nieruchomości. Miasto Siedlce reprezentował prezydent Andrzej Sitnik, zaś Mazowsze - marszałkini Janina Ewa Orzełowska.

Reklama

Pierwsza przy ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 3 w Siedlcach pozwoli na rozszerzenie działalności Muzeum Regionalnego. Druga to nieruchomość przy ul. Zamiejskiej, która zostanie przeznaczona na potrzeby mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W zamian miasto Siedlce otrzyma trzy działki przy ul. Młynarskiej i jedną przy ul. Bema. Jak zauważyła podczas spotkania członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dzisiejsze podpisanie aktów notarialnych to kolejny przykład współpracy pomiędzy samorządami różnego szczebla. 

Nowe przestrzenie dla Muzeum Regionalnego w Siedlcach

Miasto Siedlce przekaże województwu w formie darowizny nieruchomość położoną w Siedlcach przy ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 3 (działka ew. nr 152/4 z obrębu 41 o pow. 0,0191 ha). Znajduje się na niej jednokondygnacyjny murowany budynek mieszkalny z 1930 r. Po zakończeniu II wojny światowej mieścił się w nim Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, a w jego piwnicach byli przetrzymywani więźniowie UB. 

Przejęcie obiektu przez województwo mazowieckie pozwoli na poszerzenie działalności Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Nieruchomość jest położona w strefie obszaru wpisanego do rejestru zabytków i w strefie pełnej ochrony historycznej struktury przestrzennej i zespołów zabytkowych. Budynek znajduje się także w Gminnej Ewidencji Zabytków.

Baza dla obwodu drogowego MZDW w Siedlcach powstanie przy ul. Zamiejskiej

Samorząd województwa mazowieckiego zbył na rzecz miasta nieruchomość przy ul. Bema (działka ew. nr 5/2 w obrębie 12) w zamian za przekazanie przez miasto nieruchomości przy ul. Zamiejskiej (działka ew. nr 9/2 w obrębie 12). Od dłuższego czasu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich szukał terenu, na którym mogłaby powstać siedziba i baza obwodu drogowego w Siedlcach. Przejęta przez województwo nieruchomość jest położona przy utwardzonej drodze gminnej zapewniającej dojazd do drogi krajowej. 

Siedlce przejmą działki przy ul. Młynarskiej

Na mocy podpisanego aktu notarialnego Siedlce przejęły od województwa działki położone przy ul. Młynarskiej (nr ew. 12/4, 37/36 i 69/7 z obrębu 74). Do tej pory były one użytkowane przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach oraz SPZOZ „RM-MEDITRANS” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach. Przejęcie nieruchomości pozwoli miastu na wykonanie kompleksowego remontu drogi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy