To nie była zwykła lekcja. Obserwowana więzienna rzeczywistość, dźwięk zamykających się krat dobitnie przemawiają do wyobraźni młodego człowieka wywołując w nim refleksję odnośnie realnej możliwości znalezienia się w warunkach izolacji więziennej w przypadku niewłaściwych wyborów życiowych.
- Podczas zajęć za wysokim murem uczniowie poznali podstawową terminologię dotyczącą odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz odbywania kary pozbawienia wolności w celu bardziej efektywnego przyswojenia prezentowanych podczas spotkania treści. Omówione zostały przykłady niewłaściiwych wyborów życiowych młodzieży i związane z tym konsekwencje. Uczniowie usłyszeli od funkcjonariuszy prowadzących zajęcia, że konflikty z prawem młodych osób bardzo często wynikają z ulegania sugestiom grona przyjaciół, z brawury, braku dostatecznego wglądu we własne postępowanie będącego efektem znajdowania się pod wpływem środków psychoaktywnych. Zajęcia za wysokim murem były okazją do dyskusji o zachowaniach ryzykownych. Uczestnicy projektu mieli możliwość obejrzenia części terenu zakładu karnego, np. placu spacerowego czy sali widzeń - mówi kpt. Przemysław Turyk.
Uczniowie przysłuchali się i przyjrzeli zagadnieniom edukacyjno-profilaktycznym, którym towarzyszył moduł zajęć ukazujący rolę Służby WIęziennej w systemie bezpieczeństwa państwa. Młodzieży przedstawiono funkcjonowanie jednostki penitencjarnej na przykładzie Zakładu Karnego w Siedlcach. Uczniowie zapoznali się ze strukturą, zdaniami i misją Służby Więziennej. Zajęcia były doskonałą okazją do zaprezentowania Służby Więziennej jako nowoczesnej formacji mundurowej, z którą warto zaplanować swoją karierę zawodową.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.