Reklama

Reklama

Targowisko w Siedlcach z dofinansowaniem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

Targowisko w Siedlcach z dofinansowaniem - Zdjęcie główne

Sejmik Mazowsza pomaga | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Przebudowa targowiska miejskiego w Siedlcach – to jeden z projektów, który otrzyma dofinansowania w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Reklama

To kolejne wsparcie w ramach tego programu. W marcu radni województwa podjęli decyzję dotyczącą dofinansowania 294 inwestycji z całego Mazowsza. Teraz liczba ta zwiększy się o nowe projekty. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. – Jak sama nazwa wskazuje, jego celem jest wyrównywanie różnic między poszczególnymi gminami i powiatami. Do tego programu nie ma jednego naboru, a wnioski spływają cały rok. Samorządy mają różne potrzeby – od remontu drogi, po budowę szkoły czy rozbudowę centrów kultury. Każdy projekt traktujemy priorytetowo. Zdecydowaliśmy o dofinansowaniu kolejnych inwestycji, ponieważ są one bardzo ważne dla społeczności lokalnych.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski podkreśla, że 9 dofinansowanych projektów będzie realizowanych na terenie Warszawy. – Przebudowane zostaną m.in. ulice Szczepkowskiego, Dzierżanowskiego, Norwida, Kasprowicza i Falęcka w Milanówku, termomodernizacji zostanie poddany budynek Szkoła Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego na Ursynowie. Oddział neurologii w Szpitalu Czerniakowskim zostanie zmodernizowany, a szpital im. Świętej Rodziny będzie doposażony w sprzęt medyczny i systemy informatyczne. Dzięki wsparciu samorządu województwa istotne dla mieszkańców projekty już wkrótce będą realizowane.

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” zostaną dofinansowane kolejne 24 inwestycje, w tym: 6 projektów dotyczących modernizacji dróg gminnych, 3 projekty edukacyjne, 15 projektów dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, zdrowotnej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej.

Na projekty warszawskie zwraca uwagę radny Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej. – Miasto stołeczne Warszawa przeprowadzi m.in. inwestycje w szpitalach. Będą to np. modernizacja oddziału neurologii z pododdziałem leczenia udarów w Szpitalu Czerniakowskim, informatyzacja Centrum Opieki Medycznej Kopernik, doposażenie w sprzęt medyczny i systemy informatyczne szpitala im. Świętej Rodziny, modernizacja centrum medycznego Żelazna, a także zwiększenie potencjału zabiegowego Szpitala Południowego. Jako radny sejmiku właśnie z Warszawy uważam, że te przedsięwzięcia są wyjątkowo ważne dla naszego miasta, które jest dotknięte negatywnymi konsekwencjami budżetowymi związanymi i z tzw. janosikowym, i ze skutkami Polskiego Ładu, który uderzył szczególnie w duże samorządy miejskie.

W naszym regionie dofinansowane zostały: przebudowa targowiska miejskiego przy ul. 11 Listopada w Siedlcach (2 000 000 zł), wykonanie i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Domanice (121 640 zł) oraz modernizacja Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim - etap VI (4 000 000 zł).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy