Reklama

Reklama

Święto siedleckiego uniwersytetu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UPH

Święto siedleckiego uniwersytetu - Zdjęcie główne

Podniosły charakter uroczystości podkreśliła muzyczna oprawa w wykonaniu Orkiestry Wojskowej | foto UPH

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec 17 maja odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, które stanowi kulminacyjny moment w obchodach corocznego święta społeczności akademickiej.

Reklama

JM Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. Mirosław Minkina w wystąpieniu otwierającym uroczystość podkreślił „konieczność szczególnej dbałości o edukację, bezpieczeństwo i pokojowy rozwój w czasie, kiedy za naszą wschodnią granicą nadal trwa wojna, przerażająca swoim okrucieństwem”.

Rektor odniósł się do podjętych przez władze Uniwersytetu działań na rzecz zmiany statusu uczelni: „Awans do grupy uniwersytetów klasycznych i towarzysząca temu zmiana nazwy na Uniwersytet w Siedlcach, będzie bez wątpienia milowym krokiem w historii siedleckiej Alma Mater i uznaniem dla systematycznej pracy wielu pokoleń”.

Podkreślił, że „wyniki ewaluacji jednostek naukowych, potwierdzające wysoką jakość i wielodyscyplinarność prowadzonych badań w pełni uzasadniają nasze aspiracje do grona najważniejszych uniwersyteckich szkół wyższych w Polsce”.

W trakcie uroczystości odbyły się promocje doktorskie i habilitacyjne. Dyplomy odebrało 23 doktorów i 1 doktor habilitowany. W imieniu nowo wypromowanych doktorów habilitowanych i doktorów wystąpiła dr hab. Anna Sikorska.

Wręczono też stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2022/2023: Malwinie Rogowskiej - studentce kierunku prawo i Klaudii Roman z kierunku zoopsychologia z animaloterapią.

Ceremonię wręczenia Nagród im. Prof. Lesława Szczerby na Najlepszego Studentaprzeprowadził Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu, Tomasz Hapunowicz. W tym roku wyróżniono 5 studentów ze wszystkich wydziałów.

Podniosły charakter uroczystości podkreśliła muzyczna oprawa w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach pod batutą kapelmistrza st. sierż. Michała Kryńskiego. 16 maja w Katedrze siedleckiej odbyła się msza święta w intencji społeczności akademickiej celebrowana przez Jego Ekscelencję Ordynariusza Diecezji Siedleckiej ks. Biskupa Kazimierza Gurdę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy