Reklama

Reklama

Służymy pomocą - mamy to we krwi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Organizatorzy

Służymy pomocą - mamy to we krwi - Zdjęcie główne

Pomaganie wchodzi w zwyczaj | foto Organizatorzy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec "Stawką w tej grze jest życie" - tak brzmi motto tegorocznej, szóstej edycji ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej "Służymy pomocą - mamy to we krwi"

Reklama

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tegoroczna zbiórka krwi rozpoczęła się 8 stycznia i potrwa do 8 marca. W czasie trwania akcji, 8 lutego, przypada Dzień Tradycji Służby Więziennej. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa i pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych oraz bankach krwi.

Aby uratować komuś życie, wystarczy oddać krew. Służba Więzienna systematycznie podejmuje działania by zwiększyć ilość dawców krwi, gdyż jej brak lub niedobór stanowi realne zagrożenie życia i zdrowia pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników. Dlatego pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi nieustannie jest tak ważna i potrzebna. Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej zawsze chętnie angażują się w różnorodne akcje pomocowe. Sami organizują wiele charytatywnych projektów i aktywnie odpowiadają na zewnętrzne inicjatywy. Bez względu na okoliczności pozostają na służbie drugiemu człowiekowi.

Zachęcamy społeczność miasta Siedlce i regionu siedleckiego do włączenia się w akcję "Służymy pomocą - mamy to we krwi". Krew dla ratowania życia ludzkiego w ramach niniejszej akcji oddawać można do 8 marca w Terenowym Oddziale Nr 46 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Formińskiego 14 w Siedlcach (rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-13:00).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy