Reklama

Reklama

Siedleccy radni obronili imię Jana Pawła II

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Siedleccy radni obronili imię Jana Pawła II - Zdjęcie główne

Dyskusja o papieżu była gorąca | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Na marcowej sesji siedleccy radni żarliwie dyskutowali o potrzebie obrony dobrego imienia Jana Pawła II.

Reklama

- W związku z licznymi ataki na Ojca Świętego Jana Pawła II wraz z grupą radnych zdecydowaliśmy się przygotować projekt uchwały w sprawie dobrego imienia św. Jana Pawła II. (...) Nikt nie ma prawa negować roli jaką odegrał Jan Paweł II w historii Polski, Europy i świata (...) Nikt nie ma prawa dezawuować słów Jana Pawła II. (...) [Papież] był osobą bliską Siedlcom i siedlczanom. (...) Musimy wykazać odwagę i sprzeciwić się postawie walki z kościołem i jego największym autorytetem - zaczął dyskusję nad nieplanowanym punktem porządku obrad radny Robert Gryczka.

- Nie jesteśmy upoważnieni do oceny tego, co pojawia się w przestrzeni publicznej. Powinni się tym zająć historycy, a nie politycy, a w szczególności radni miasta Siedlce. Nikt nie neguje szacunku do Jana Pawła II, ale po raz kolejny zajmujemy się sprawami, którymi nie powinniśmy się zajmować - odpowiedział Krzysztof Chaberski.

- Nie wiem czy jako społeczeństwo jesteśmy gotowi na dyskusję o tej sprawie, która wypłynęła. Zagłosuję przeciw tej uchwale, ponieważ znajduje się w niej akapit, który narusza konstytucyjną wolność słowa - dodał Maciej Drabio.

Z każdym wystąpieniem dyskusja nabierała rumieńców. Radna Iwona Orzełowska zarzuciłą radnym hipokryzję i chęć zbijania kapitału politycznego.

- Świętość obroni się sama i nam grzesznych nic do tego - skwitował Andrzej Koc.

- Ignorancja przedmówców jest poniżająca. Siedlczanie oczekują od nas rozmowy w sprawie Jana Pawła II, honorowego obywatela naszego miasta, zajęcia stanowiska. Chcecie zostawiać tę sprawę historykom, ale sami ferujecie wyroki. (...) Papież jako pierwszy, w 1983 roku, rozpoczął walkę z pedofilią w kościele. Granica podłości została przesunięta. Obrzydliwa jest próba wykorzystania imienia papieża do celów politycznych. (...) Jan Paweł II, honorowy obywatel Siedlec, jest papieżem nas wszystkich, jest symbolem Polaków jako wspólnoty, jest dobrem nas wszystkich - podsumował Robert Chojecki.

Na wniosek radnego Gryczki zamknięto dyskusję. Po chwili przystąpiono do głosowania, w którym 13 z 18 radnych opowiedziało się za podjęciem uchwały.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy