Reklama

Reklama

Siedlczanka straciła ponad 40 tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Siedlce

Siedlczanka straciła ponad 40 tysięcy złotych - Zdjęcie główne

Kolejna ofiara oszustów | foto Policja Siedlce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec 38-latka siedlczanka dostała telefon z banku, że ktoś włamał się na jej konto i wypłaca właśnie pieniądze. Pracownik banku powiedział kobiecie, że trzeba szybko działać, by ratować środki, które pozostały na koncie.

Reklama

Oszust zapytał ile ma jeszcze pieniędzy na koncie i polecił, by kobieta podała kod mobilnej płatności, który zablokuje transakcje oszustom. 38-latka celem ochronienia swoich pieniędzy postępowała zgodnie z poleceniami i podała kod. Następnie zapytana o to czy ma inne konta, z których korzysta, potwierdziła że ma rachunek w innym banku, w którym ma również dostęp do konta męża i matki. Mężczyzna polecił kobiecie przelać wszystkie pieniądze z rachunków, do których ma dostęp na jej konto główne wmawiając jej, że pieniądze jej bliskich także są zagrożone.

W taki sposób kobieta zgromadziła ponad 41 tys. zł. Wtedy też została połączona z przedstawicielem drugiego banku, w którym były te 3 konta i otrzymała smsem numer identyfikacyjny pracownika tego banku w celu uwiarygodnienia podejmowanych działań. Kobieta została poinstruowana, by przelała wszystkie zgromadzone środki na „bezpieczne” subkonto wygenerowane przez system bankowy. Rachunek ten nie był założony na jej dane tylko na dane nieznanego jej mężczyzny. Próbowała wykonywać przelewy na wskazany rachunek jednakże pieniądze wracały na jej konto, mimo to próbowała dalej, aż bank zablokował jej konto. Zmanipulowana przez oszusta zadzwoniła na infolinię banku, by odblokowali jej konto. Po kilku minutach konto zostało odblokowane, a oszuści podali jej inny numer konta, na który polecili przelać pieniądze. Tym razem przelewy były skuteczne. Po ich wykonaniu rzekomy pracownik banku się rozłączył.

Do kobiety po godzinie dotarło, że padła ofiarą oszustów. Straciła swoje pieniądze i osób jej najbliższych. Łącznie przekazała oszustom ponad 44 tysiące złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy