Reklama

Reklama

Siedlce: Wspólna inwestycja w młodzież

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZK Siedlce

Siedlce: Wspólna inwestycja w młodzież - Zdjęcie główne

Porozumienie o współpracy podpisane | foto ZK Siedlce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec 18 stycznia w siedleckiej jednostce penitencjarnej podpisane zostało porozumienie dotyczące współpracy Zakładu Karnego w Siedlcach z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Reklama

Porozumienie o współpracy zostało sygnowane przez kierownictwo obu instytucji. Zakład Karny w Siedlcach reprezentował dyrektor siedleckiej jednostki penitencjarnej ppłk Cezary Bujak. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie reprezentowali dyrektor placówki szkolnej Jacek Nowotniak oraz wicedyrektor szkoły Aneta Rosochacka.

Podpisane porozumienie to bardzo dobry przykład inwestycji w przyszłość młodzieży. Celem podjętej współpracy jest realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród uczniów wartości, postaw patriotycznych, podniesienia świadomości społecznej i prawnej młodzieży w przedmiocie konsekwencji zachowań ryzykownych, niezgodnych z prawem, a także edukacji na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Podjęta współprca pozwoli uczniom uczestniczyć w spotkaniach z kadrą Zakładu Karnego w Siedlcach, zarówno w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, jak i na terenie siedleckiej jednostki penitencjarnej. Dzięki wspólnej inicjatywie młodzież uczestniczyć będzie w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych, w trakcie których omówione zostaną zachowania ryzykowane, które mogą skutkować konfliktem z prawem. W trakcie spotkań młodzież zostanie zapoznana ze strukturą, zdaniami i misją Służby Więziennej, co więcej będzie mogła bliżej przyjrzeć się codziennej realizacji zadań służbywych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Wspólne działania będą także okazją do ukazania formacji jako atrakcyjnego pracodawcy proponującego stabilne zatrudnienie w trzeciej co do wielkości formacji mundurowej w Polsce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy