Reklama

Reklama

Siedlce: Konkurs poetycki dla seniorów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Caritas

Siedlce: Konkurs poetycki dla seniorów - Zdjęcie główne

Konkurs poetycki dla seniorów | foto Caritas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Życie siedleckiego seniora – to tematyka konkursu poetyckiego, do którego Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza - obecnych i byłych - pełnoletnich mieszkańców Siedlec, a zwłaszcza osoby w wieku 60+.

Reklama

Wiersze własnego autorstwa można zgłaszać do 8 grudnia 2022 r. Organizatorzy informują, że rozstrzygnięcie konkursu będzie połączone z wykładem i spotkaniem autorskim dr hab. Violetty Machnickiej.

- Poprzez konkurs pragniemy rozwijać wrażliwość artystyczną osób dorosłych, a szczególnie seniorów. Zachęcamy do udziału, ponieważ jesteśmy przekonani, że tworzenie poezji to ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu. Konkurs wpisuje się w jedno z wielu działań Caritas na rzecz osób starszych - mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

Zakres konkursu obejmuje życie siedleckiego seniora (zdrowie, rodzina, podróże, telewizja, lektury, uczucia, emocje, przeżycia, przemyślenia itp.). Mile widziane są również prace uwzględniające w treści wiersza wątek miasta Siedlce i okolic.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie www.siedlce.caritas.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 15:00 w Sali Spotkań Caritas w Siedlcach przy ul. Katedralnej 5/4.

Tego dnia gościem specjalnym będzie dr hab. Violetta Machnicka. Polonistka, a zarazem  językoznawca, poprowadzi wykład połączony ze spotkaniem autorskim, promocją i sprzedażą tomiku poezji „Napisać wiersz... z ufnością dziecka".

Konkurs odbywa się w ramach Przeglądu Senioralnej Twórczości Artystycznej, realizowanego w projekcie „Seniorze odkryj swoje Siedlce na nowo", współfinansowanym ze środków Urzędu Miasta Siedlce.

Więcej informacji: Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, tel. 510-756-437.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy