Reklama

Reklama

Samorząd Mazowsza wesprze jednostki OSP z subregionu siedleckiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

Samorząd Mazowsza wesprze jednostki OSP z subregionu siedleckiego - Zdjęcie główne

Sejmik Mazowsza wspiera OSP | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Jest decyzja radnych województwa mazowieckiego! Jednostki OSP z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz remont lub modernizację strażnic. Na wsparcie tych inwestycji w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych” sejmik Mazowsza przeznaczył 5,1 mln zł.

Reklama

W subregionie siedleckim i powiecie mińskim dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości 5,1 mln zł otrzymają 74 jednostki OSP. Nowe lekkie, średnie lub ciężkie wozy bojowe zakupią 23 ochotnicze straże pożarne – władze województwa przeznaczyły na ten cel 3,2 mln zł. Gminy, które ubiegały się o środki na zakup specjalistycznych pojazdów, mogły otrzymać maksymalnie 150 tys. zł.

Marszałek Adam Struzik zapewnia, że OSP mogą liczyć na pomoc samorządu województwa w ich codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. – Mazowieccy druhowie od lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe. Dofinansowujemy zarówno zakup samochodów bojowych, jak i remonty czy modernizacje strażnic. W tym roku do jednostek OSP z Mazowsza trafi 111 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych za ponad 15 mln zł. Mamy świadomość, że ta pomoc dla wielu samorządów jest jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP.

Remont lub modernizacja 51 strażnic

Jednostki OSP z subregionu siedleckiego i powiatu grójeckiego otrzymają też wsparcie na remont lub modernizację 51 strażnic. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel 1,9 mln zł. Gminy, które ubiegały się o środki na przeprowadzenie prac w strażackich remizach, mogły otrzymać maksymalnie 40 tys. zł.

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska zaznacza, że dla efektywnej i bezpiecznej pracy strażaków jest ważny nie tylko odpowiedni sprzęt bojowy, lecz także funkcjonalne strażnice. – Na Mazowszu jest ok. 1,9 tys. remiz strażackich. Niestety, wiele z nich wymaga remontu lub modernizacji. A gmin często nie stać na tak duży wydatek, zwłaszcza teraz – w dobie szalejącej inflacji, a co za tym idzie wzrostu cen towarów i usług budowlanych. Dlatego chcemy je wesprzeć w realizacji tych inwestycji. Zdecydowaliśmy, że w tym roku dofinansowanie na remont i modernizację strażnic otrzymają aż 233 jednostki.

– Od kilkunastu lat wspieramy mazowieckich strażaków ochotników. Wiemy, że nasza pomoc jest bardzo potrzebna. Świadczy o tym bardzo duża liczba wniosków, które co roku wpływają w naborze. Chcieliśmy wesprzeć wszystkie w nich i pomóc jak największej liczbie jednostek. Dlatego też co roku przeznaczamy coraz większe środki na ten cel – zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Na realizację programu „Mazowsze dla straży pożarnych” w naszym województwie sejmik przeznaczył w sumie 23 mln 500 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy