Reklama

Reklama

Protest mieszkańców Siedlec. Propozycja prezydenta oderwana od rzeczywistości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: mapa.targeo.pl

Protest mieszkańców Siedlec. Propozycja prezydenta oderwana od rzeczywistości - Zdjęcie główne

Czy prezydent pochyli się na protestem mieszkańców Siedlec? | foto mapa.targeo.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Mieszkańcy Siedlec protestują przeciwko rozwiązaniom komunikacyjnym zaprezentowanym przez prezydenta Andrzeja Sitnika.

Reklama

Oto treść protestu mieszkańców Siedlec

My Mieszkańcy Siedlec mający swoje domy i życie rodzinne po drugiej stronie Autostrady A2, sprzeciwiamy się zamknięciu wiaduktu ul. Domanickiej bez stworzenia możliwości alternatywnego przemieszczania się w obrębie administracyjnym naszego miasta. Przedstawione przez Pana Prezydenta, propozycje objazdu przez Żelków wydłużają przejazd o 8 km w jedną stronę, gdzie kieruje Pan ruch na już tragicznie zakorkowane skrzyżowanie przy zakładzie Elmo ze sklepem Żelkowiak.

Chcemy Pana poinformować, że Wójt Gminy Siedlce nie wyraził zgody na przejazd według Pana wariantu proponując trasę przez Wołyńce-Teodorów-Żelków co wydłuża trasę o 15 km w jedną stronę!

Pana propozycja, codziennego życia przez kolejne 15-20 miesięcy jest oderwana od rzeczywistości naszego miasta; codzienne transfery dzieci do szkół i przedszkoli, przejazdy do pracy, wizyty w urzędach i przychodniach, zakupy, zajęcia dodatkowe, edukacja uzupełniająca dzieci, korzystania z ofert kultury, sportu i rekreacji, a na kwestiach bezpieczeństwa czyli ratowania życia, zdrowia i mienia kończąc, choć od tego powinniśmy zacząć.

Przedstawiamy Panu nasz alternatywny i logiczny plan rozwiązania PATu komunikacyjnego na jaki Pan wyraził zgodę realizatorom inwestycji Autostrady A2. Zawarliśmy plan w jednym zdaniu:

- Wyłączenie wiaduktu ul. Domanickiej pod warunkiem wcześniejszego zrobienia docelowego ul. Borowikowej od ul. Domanickiej do ul. Dzieci Zamojszczyzny przy Wiosce Dziecięcej SOS.

Uzasadnienie:

Ilość kilometrów przejazdu zbliżona do obecnej, szybki korytarz życia dla służb odpowiadających za bezpieczeństwo mieszkańców Siedlec, płynna komunikacja MPK, rowerowa, piesza i samochodowa).

Zrobienie docelowe ul. Borowikowej daje jakość przemieszczania się i życia w standardzie miasta europejskiego bo takiego miasta jest Pan Prezydentem. Nie zgadzamy się na prowizorki.

Odrzucamy jednocześnie wszystkie argumenty, które mówią o niemożliwości przedłużenia prac. Od lat przesunięcia terminów to proza życia polskich przetargów i realizacji robót budowalnych. Ktoś kto zaprojektował autostradę przez część miasta powinien wcześniej przewidzieć i zrealizować wspólnie z samorządem drogi alternatywne i sposób z sfinansowania.

Ul. Borowikowa jest ulicą miejską o długości 750 m od skrzyżowania z ulicą Domanicką do Wioski Dziecięcej SOS. Prace przy autostradzie trwają od kilku lat, dlatego tym bardziej dziwi nas fakt, że Pan Prezydent nie zauważył tak dużego problemu komunikacyjnego i nie rozwiązał tego problemu wcześniej. Miasto to nie tylko ładny urząd miejski, to przede wszystkim zbiorowe potrzeby mieszkańców. (Art.7.&1 pkt.2 Ustawy o Samorządzie Gminnym Dz.U.2023.40).

Dlatego też w ostatnich słowach naszego protestu zwracamy się do Pana Prezydenta i Rady Miasta o podjęcie decyzji szybkiej realizacji docelowej budowy ul. Borowikowej przed rozbiórką wiaduktu ul. Domanickiej.

W imieniu komitetu protestacyjnego
Mieszkańców Siedlec „Po drugiej stronie A2”
Jego przewodniczący Grzegorz Orzełowski

Ps. Koszt dodatkowy związany z realizacja Autostrady A2 dla jednego auta jeżdżącego raz dziennie; 15 km x 2 to 30 km w obie codziennie x 457 dni realizacji budowy wiaduktu = 13.710 km więcej dla jednego auta czyli 959L paliwa(7L na100 km) x 6,5 zł/L = 6238 zł DODATKOWO dla jednego auta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy