Pogoń Siedlce nie wykorzystała niepowtarzalnej szansy

Autor: | Zdjęcie: SportSiedlce.pl

Pogoń Siedlce nie wykorzystała niepowtarzalnej szansy - Zdjęcie główne

Piątej wygranej z rzędu nie było | foto SportSiedlce.pl

SportPogoń Siedlce przegrała 1:2 z GKS Jastrzębie. Tym samym straciła szansę na objęcie prowadzenia w tabeli I ligi.

Pogoniści źle weszli w mecz. I nie chodzi tu jedynie o pierwszych kilkanaście minut, ale całą pierwszą połowę. W 14 minucie Karol Fietz podał do Kamila Jadacha, który znalazł sposób na pokonanie Jakuba Kowynię, który zastąpił kontuzjowanego Jakuba Burka. Niespełna 10 minut później po centrze z rzutu rożnego celną główką popisał się Joao Guilherme. Pogoń w pierwszej połowie była bezpłciowa. Stwarzała niewielkie zagrożenie jedynie po stałych fragmentach.

W drugiej połowie Pogoń próbowała odwrócić losy meczu, jednak GKS mądrze się bronił. Dopiero w końcówce ręką we własnej szesnastce zagrał Jewhenij Zacharczenko. Sędzia wskazał na wapno, a Cezary Demianiuk wymierzył sprawiedliwość. Na nic więcej niż gol honorowy Pogoni nie było stać.

4 listopada o 16:45 Pogoń zagra w Chojnicach z Chojniczanką.

GKS Jastrzębie - Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki: Jadach 14, Joao Guilherme 23 - Cezary Demianiuk 89 k

Pogoń: 97. Jakub Kowynia - 4. Przemysław Misiak (75, 23. Hubert Derlatka), 2. Tomasz Lewandowski, 31. Ernest Dzięcioł (38, 3. Robert Majewski) - 20. Cezary Bujalski (38, 14. Dawid Burka), 43. Lukáš Hrnčiar (82, 99. Bartosz Wicenciak), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł - 9. Damian Nowak (82, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk.