Pogoń Siedlce mistrzem II ligi! Awans jest nasz!!!

Pogoń Siedlce mistrzem II ligi! Awans jest nasz!!! - Zdjęcie główne

Pogoń fetowała w Puławach wspólnie z kibicami | foto SportSiedlce.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z SiedlecPogoń Siedlce zakończyła sezon z przytupem. Drużyna Marka Brzozowskiego wygrała 3:0 z Wisłą Puławy i w glorii mistrza II ligi awansowała na zaplecze Ekstraklasy!

Pogoniści od początku spotkania próbowali narzucić rywalom swój sposób gry. Co prawda zaprzyjaźnieni kibice obu drużyn skandowali "piłkarze grajcie na remis" to nikt po siedleckiej stronie boiska nie miał takiego planu. W 21 minucie Lukáš Hrnčiar uprzedził Oskara Mielcarza i wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Kwadrans później sytuacja Wisły się skomplikowała. Czerwoną kartkę za faul taktyczny na Przemysławie Misiaku obejrzał Radosław Seweryś.

W drugiej połowie grająca 11 na 10 Pogoń kontrolowała sytuację. W 54 minucie Misiak trafił po wycofaniu Meika Karwota, który w trakcie spotkania skompletował hat tricka asyst. Niemiecki pomocnik w 78 minucie dograł do Mateusza Majewskiego, który trafił na 3:0.

Po sześciu latach Pogoń wraca do I ligi! Brawo!!!

Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

Bramki: Lukáš Hrnčiar 21, Przemysław Misiak 54, Mateusz Majewski 78

Pogoń: 1. Jakub Burek - 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł (90, 21. Cezary Bujalski), 14. Dawid Burka, 3. Robert Majewski, 21. Titas Milašius (67, 10. Krystian Miś) - 43. Lukáš Hrnčiar (57, 11. Mateusz Majewski), 7. Damian Szuprytowski, 55. Meik Karwot (90, 9. Damian Nowak) - 56. Cezary Demianiuk (90, 91. Tomasz Walczak), 18. Piotr Pyrdoł