Reklama

Reklama

Pamiętają o podopiecznych Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci w Siedlcach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Turyk

Pamiętają o podopiecznych Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci w Siedlcach - Zdjęcie główne

Dary dla dzieci zostały przekazane | foto Przemysław Turyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Zakład Karny w Siedlcach włączył się w świąteczną akcję pomocową dla podopiecznych Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci.

Reklama

W Zakładzie Karnym w Siedlcach z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano akcję charytatywną pod hasłem "Boże Narodzenie to Wielka Sprawa" dla podopiecznych Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Wkrótce uwaga osób dorosłych w sposób szczególny skupi się na milusińskich. Kadra siedleckiej jednostki penitencjarnej postanowiła wesprzeć podopiecznych wspomnianej placówki, by świąteczny czas był powodem do uśmiechu. W efekcie przez kilkanaście dni zbierane były różnorodne zabawki i gry planszowe. Dodatkowo z myślą o świadczonej codziennie przez pracowników hospicjum opiece zbierano środki higieniczne. Prezenty juz wkrótce trafią do dzieci znajdujących się pod opieką hospicjum. Wierzymy, że dzięki takim działaniom uśmiech na twarzach dzieci pojawia się częściej.

Zebrane dary zostały przekazane przez zastępcę dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach por. Zbigniewa Śpiewaka na ręce dyrektora Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci ks. Pawła Siedlanowskiego.

Hospicjum jest formą pediatrycznej opieki paliatywnej, świadczonej w domu pacjenta. Po spełnieniu określonych kryteriów medycznych, za zgodą rodziców chore dziecko może zostać objęte opieką wykwalifikowanego interdyscyplinarnego zespołu hospicjum, który rozumie swoją pracę jako szeroko pojętą służbę rodzinie. Główny cel opieki paliatywno-hospicyjnej to zagwarantoanie maksymalnego komfortu funkcjonowania dziecka i jego rodziny, kontrola objawów somatycznych choroby i łagodzenie cierpień psychicznych oraz duchowych. Hospicjum dyżuruje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc drugiemu człowiekowi to wyraz dojrzałości moralnej, odpowiedzialności i szacunku dla innych osób. Postawa funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Siedlcach pokazuje, że chętnie wspierają innych i uwidacznia, że podopieczni Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci w Siedlcach mają przyjaciół także w szeregach Służby Więziennej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy