Reklama

Reklama

Niecodzienny prezent od matki dla syna osadzonego w siedleckim więzieniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Służba więzienna

Niecodzienny prezent od matki dla syna osadzonego w siedleckim więzieniu - Zdjęcie główne

Przemyt został udaremniony | foto Służba więzienna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Prowadzone w sposób sumienny i permanentny czynności profilaktyczne przez funkcjonariuszy siedleckiej jednostki penitencjarnej pozwoliły udaremnić transfer substancji narkotycznej na teren zakładu karnego.

Reklama

Realizowane czynności profilaktyczne wobec jednego z tymczasowo aresztowanych pozwalały wysunąć uzasadnione przypuszczenie, iż osoby go odwiedzające mogą podjąć próbę transferu na teren zakładu karnego przedmiotów niedozwolonych. Pozyskana informacja znalazła potwierdzenie w rzeczywistości w postaci ujawnienia przy ubiegającej się o widzenie z synem 70-letniej kobiecie chusteczki nasączonej substancją narkotyczną. Badanie testem wykazało, że chusteczka zawinięta w folię spożywczą jest nasączona kokainą. Kobietę wraz z ujawnionym przedmiotem niezwłocznie przekazano funkcjonariuszom policji.

Dzięki sumiennej i profesjonalnej pracy zespołu funkcjonariuszy udało się zapobiec transferowi na teren jednostki substancji narkotycznej, co gwarantuje utrzymanie optymalnego poziomu bezpieczeństwa w tutejszej jednostce penitencjarnej. Efektywne działania Służby Więziennej są możliwe dzięki systematycznym szkoleniom kadry wszystkich pionów służby z zakresu przeciwdziałania przenikaniu środków odurzających i przedmiotów niedozwolonych do zakładów karnych i aresztów śledczych.

Trefna, nasączona kokainą chusteczka pośród innych suchych chusteczek higienicznych z pewnością nie została zapakowana na linii produkcyjnej. Opisane zdarzenie i wzorowa realizacja obowiązków służbowych funkcjonariuszy siedleckiej jednostki penitencjarnej niech będą przestrogą dla osób, które próbując dostarczyć do zakładu karnego środki odurzające same narażają się na umieszczenia w izolacji więziennej. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy