Reklama

Reklama

NASZ PATRONAT: Zobacz, porozmawiaj, zareaguj!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Organizatorzy

NASZ PATRONAT: Zobacz, porozmawiaj, zareaguj! - Zdjęcie główne

Wystąpienie Moniki Mikołajczyk | foto Organizatorzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Siedlec 22 września w sali CKiS w Siedlcach rozmawiano o problemach nastolatków.

Reklama

Nauczyciele, przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy ośrodków pomocy rodzinie, klubów sportowych, stowarzyszeń dla osób uzależnionych oraz rodzice stanowili grupę, do której organizatorzy kampanii zaadresowali treści tegorocznej konferencji. Była ona skoncentrowana wokół szeroko pojętej tematyki zdrowia psychicznego - od stresu i lęku, przez emocje związane z mediami społecznościowymi i skutki psychologiczne pandemii, aż po depresję i myśli samobójcze.

Organizatorzy zadbali o ciekawe tematy i prelegentów, na których - jak podkreślano w rozmowach w czasie przerwy - czekano. Pojawiła się dr Aleksandra Piotrowska, dr Katarzyna Marciniak-Paprocka, Łukasz Wojtasik, Eliza Cyganowska.

Po ciekawych wystąpieniach (do których jeszcze wrócimy w najbliższym czasie) Monika Mikołajczyk przedstawiła propozycje aktywności zaplanowane na rok szkolny 2022-23. Wśród nich znalazły się te adresowane do młodych ludzi - warsztaty profilaktyczne (w tym znana seria "Bezpieczne Siedlce"), debata "Mam wpływ na bezpieczeństwo" (dla uczniów szkoły ponadpodstawowej), konkursy - plastyczny „Mój sposób na bezpieczeństwo” (dla uczniów klas I- IV szkoły podstawowej) oraz na scenkę profilaktyczną „Terapia teatrem” (dla uczniów klas V- VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej). Ponadto w tegorocznej kampanii znajdą się także treści dla osób dorosłych - konferencje (wrześniowa inaugurowała planowane działania), spotkania z rodzicami, debata „Mam wpływ na bezpieczeństwo”, broszura dla nauczycieli.

Organizatorami kampanii "Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież" Centrum Kształcenia Ustawicznego, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Internacional Police Association Region Siedlce oraz Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II. Patronat honorowy nad kampanią objął Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, zaś patronat medialny portal Siedlce się dzieje.

Ponad dwie setki osób biorących udział w spotkaniu wystawiło wysokie noty, podkreślając wysoki poziom merytoryczny, aktualność podejmowanej tematyki, doświadczonych i profesjonalnych prelegentów oraz organizację konferencji.

Będziemy wracać do tematu kampanii, pokazując konkretne działania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy