Reklama

Reklama

„Międzynarodowa Majówka” w Reymontówce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat siedlecki

„Międzynarodowa Majówka” w Reymontówce - Zdjęcie główne

21 maja wyjątkowe wydarzenie w Reymontówce | foto Powiat siedlecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Międzynarodowa Majówka w Reymontówce to cykliczna impreza o charakterze rodzinnego pikniku, mająca na celu propagowanie i promowanie kultury ludowej. Podczas imprezy co roku swoją twórczość prezentują twórcy i artyści ludowi, zespoły śpiewacze, natomiast punktem specjalnym tegorocznej imprezy będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Reklama

Powiat Siedlecki, wspólnie z Domem Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszeniem Centrum Edukacyjne Powiatu Siedleckiego, Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Siedlcach oraz Polimex Mostostal ZUT Sp. z o. o. w Siedlcach współorganizuje tegoroczną „Międzynarodową Majówkę” w „Reymontówce”. Jest to cykliczna impreza o charakterze rodzinnego pikniku, mająca na celu propagowanie i promowanie kultury ludowej. Podczas imprezy co roku swoją twórczość prezentują twórcy i artyści ludowi, zespoły śpiewacze, natomiast punktem specjalnym tegorocznej imprezy będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. 

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji, lokalni twórcy ludowi, zespoły śpiewacze oraz  mieszkańcy powiatu w każdym wieku. W tym roku, Majówka będzie miała wyjątkowy charakter gdyż będzie również sposobnością do uczczenia 20-lecia współpracy z samorządami z Powiatu Oberhavel (Niemcy) oraz Miasta Nevers (Francja), w związku z tym w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz z zaprzyjaźnionych samorządów.  

W programie wydarzenia przewidziane są min.: wystąpienia okolicznościowe oraz symboliczne posadzenie „dębów przyjaźni”, które zostanie dokonane przez władze Powiatu Siedleckiego wspólnie z samorządowcami z zagranicy. 

Ponadto piknikowe atrakcje „Majówki” zepwnią również ucztę dla ciała oferując, degustację potraw regionalnych, wspólne grillowanie, pinik przy ognisku oraz atrakcje dla najmłodszych.

W imieniu Starosty Siedleckiego Karola Tchórzewskiego serdecznie zapraszamy 21 maja do udziału w tym wydarzeniu i spędzenia niedzielnego popołudnia w klimatycznych obejściach „Reymontówki”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy