reklama
reklama

Jak wojna w Ukrainie zmieni świat? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec7 grudnia w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odbyła się I Debata Uniwersytecka pt. Jak wojna w Ukrainie zmieni świat?
reklama

Gościem specjalnym był amb. Tomasz Marek Chłoń – dyplomata, były ambasador RP w Estonii i na Słowacji, w latach 2017-20 dyrektor Biura Informacyjnego NATO w Moskwie. Specjalista w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego, NATO, Rosji, zagrożeń hybrydowych, w tym szczególnie dezinformacji.

W debacie wzięli udział również JM Rektor UPH prof. dr hab. Mirosław Minkina, autor ponad 90 publikacji naukowych z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym polityki bezpieczeństwa NATO, Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej oraz działalności służb specjalnych i Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Malina Kaszuba, prof. uczelni, autorka monografii i artykułów naukowych, której zainteresowania badawcze koncentrują się na polityce bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej oraz współczesnych konfliktach międzynarodowych. Debatę prowadziła dr Beata Gałek, rzecznik prasowa UPH.

reklama

Wśród pytań na które odpowiadali uczestnicy znalazły się m.in. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowego ładu międzynarodowego? Jaka jest rola służb specjalnych Federacji Rosyjskiej w tym procesie? Co sprawiło, że armia ukraińska teoretycznie słabsza, przez ostatnie miesiące świetnie radzi sobie z armią rosyjską - teoretycznie silniejszą? Jakie kluczowe czynniki umożliwiły Ukrainie skuteczną obronę? Czy Władimir Putin blefuje czy też realnie zakłada możliwość użycia broni nuklearnej? Jak zmieni się Rosja i jej pozycja w systemie międzynarodowym? Czy na stałe odwróci się od Zachodu?Czy też, jak tylko będzie to możliwe, wrócimy do business as usual? Jakie pozamilitarne konsekwencje wojny w Ukrainie najistotniej wpłynął na porządek międzynarodowy? Kiedy skończy się ta wojna? Czy Ukraina jest w stanie rozstrzygnąć wojnę na swoją korzyść w najbliższych miesiącach? Czy też będzie to długi konflikt o zmiennej intensywności, do którego niebezpiecznie przywykniemy? Jakie czynniki o tym zadecydują - polityczne czy militarne?

reklama

W debacie wzięło udział ponad 200 studentów pracowników i studentów.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama