Reklama

Reklama

Jak siedlecki PEC oszczędza ciepło?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Magazyn Ciepła Systemowego

Jak siedlecki PEC oszczędza ciepło? - Zdjęcie główne

Przykręcanie kurków staje się koniecznością | foto Magazyn Ciepła Systemowego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Siedlec Magazyn Ciepła Systemowego przyjrzał się jak dostawcy radzą sobie z racjonalnym wykorzystaniem surowców.

Reklama

Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. na bieżąco – dzięki systemowi OCS (Ovner Control System) – analizuje dane z węzłów cieplnych i optymalizuje ich pracę.

W sierpniu PEC przeprowadził korektę ustawień w węźle cieplnym Domu Dziecka. Uzyskano przez to zmniejszenie odbieranego przepływu sieciowego o około 0,8t/h. We wrześniu spółka skorygowała ustawienia m.in. w węźle cieplnym Parku Wodnego. Zostały zmienione parametry temperatury zasilania dla c.t. i c.o. Spowodowało to zmniejszenie odbieranego przepływu sieciowego o ponad 4t/h.

Obecnie są prowadzone prace w węźle cieplnym budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. W. Sikorskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że korekty ustawień automatyki pozwolą zmniejszyć odbierany przepływ o ponad 1t/h. Ponadto od lipca do chwili obecnej przeprowadzono podobne korekty w około 30 obiektach odbiorców ciepła.

Ponadto poprzez cykliczne „Lekcje Ciepła” w szkołach podstawowych spółka prowadzi wśród mieszkańców akcję edukacyjną na temat racjonalnego używania ciepła. PEC proponuje swoim odbiorcom obniżenia temperatury w ramach programu „20 stopni”, co może dać oszczędność rzędu 5–6 proc. zużytego ciepła w sezonie. 

 

źródło: Magazyn Ciepła Systemowego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy