Reklama

Reklama

Generał Waldemar Skrzypczak gościł w Siedlcach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KK

Generał Waldemar Skrzypczak gościł w Siedlcach - Zdjęcie główne

Generał Waldemar Skrzypczak i Krzysztof Chaberski | foto KK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Siedlec Muzeum Regionalne w Siedlcach zorganizowało spotkanie z generałem Waldemarem Skrzypczakiem.

Reklama

Muzeum Regionalne w Siedlcach zainaugurowało cykl spotkań z niezwykłymi ludźmi kultury, nauki, sztuki, wojskowości, geopolityki, podróżnikami.

Pierwszym gościem muzeum w ramach cyklu był gen. Waldemar Skrzypczak wybitny ekspert wojskowości, jeden z najbardziej doświadczonych i zasłużonych dowódców Wojska Polskiego po 1989 roku. Ukończył on Szkołę Oficerską Wojsk Pancernych im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, Akademię Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Operacyjno-Strategiczne w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Dowodził m.in. 32 Pułkiem Zmechanizowanym, 16 Dywizją Zmechanizowaną, 11 Dywizją Kawalerii Pancernej oraz Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe w Iraku.

W latach 2006-09 generał Krzypczak był dowódcą Wojsk Lądowych. Ponadto był doradcą ministra obrony narodowej, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Obecnie jest generałem broni i dowódcą Wojsk Lądowych RP w stanie spoczynku. Należy do grona eksperckiego Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, niezależnego think tanku specjalizującym się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwie międzynarodowym. Kawaler wielu odznaczeń polskich i zagranicznych m.in. Krzyża Kawalerskiego, Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski, Krzyża Komandorskiego Orderu Krzyża Wojskowego, Złotego Krzyża Zasługi oraz odznaczeniami Oficerem Legii Zasługi (Stany Zjednoczone) oraz Wielkim Oficerem Orderu Zasługi (Portugalia).

Spotkanie w Siedlcach cieszyło się dużym zainteresowaniem. Generał najwięcej mówił o bieżącej geopolityce, ale i o polityce obronnej Polski. Twierdził, że wojna rosyjsko-ukraińska zakończy się dopiero, kiedy zdecydują o tym politycy. Przekonywał, że Rosja nie jest w stanie jej wygrać, ale i mówił, że niezależnie od wszystkiego Krymu nie odda Ukrainie.

Po zakończeniu wartościowego spotkania istniała możliwość porozmawiania z gościem w luźniejszej atmosferze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy