Reklama

Reklama

Czym oddychamy w Siedlcach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Airly

Czym oddychamy w Siedlcach? - Zdjęcie główne

Jakość powietrza w Siedlcach po 20:00 pikuje | foto Airly

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Siedlec Sezon grzewczy dopiero się rozkręca, a już późnymi popołudniami i wieczorami na wielu osiedlach w Siedlcach da się wyczuć specyficzny zapach.

Reklama

Stan siedleckiego powietrza można ocenić dzięki czujnikom Airly. Interaktywna mapa odświeżana na bieżąco pokazuje odczyty z kilku punktów pomiarowych zlokalizowanych na terenie miasta.

W Polsce normy dla pyłów drobnych PM10 są ustalone na trzech poziomach:

  • poziom dopuszczalny 50 µg/m3 (dobowy),
  • poziom informowania 100 µg/m3 (dobowy),
  • poziom alarmowy 150 µg/m3 (dobowy).
Z kolei Unia Europejska dla pyłów drobnych PM10 i PM2,5 ustaliła jedynie poziom dopuszczalny, odpowiednio dla PM10 – 50 µg/m3 (dobowy) i 40 µg/m3 (średni - roczny), a dla pyłu PM2,5 - 25 µg/m3 (średni - roczny).

Normy odnośnie dopuszczalnych stężeń dobowych ustalone przez Światową Organizację Zdrowia to 15 μg/m3 dla PM2.5 oraz 45 μg/m3 dla PM10.

Jak jest w Siedlcach?

W godzinach okołopołudniowych z racji wyżu było zielono. Wszystkie normy były spełnione. Sytuacja pogorszyła się po 18:00, czyli wtedy kiedy wiele osób wraca z pracy i zaczyna kopcić. O 20:00 już było niedobrze, a o północy norma PM2,5 (najbardziej szkodliwych dla człowieka) była przekroczona dwukrotnie.

W okolicznych miastach zakupiono drono do walki ze smogiem. Może i w Siedlcach warto pomyśleć o tym, żeby zadbać o czyste powietrze, a co za tym idzie zdrowie mieszkańców?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy