Reklama

Reklama

58 inwestycji z subregionu siedleckiego ze wsparciem samorządu Mazowsza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

58 inwestycji z subregionu siedleckiego ze wsparciem samorządu Mazowsza - Zdjęcie główne

Miliony wpłyną do subregionu | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Jest decyzja sejmiku województwa mazowieckiego. 58 projektów z subregionu siedleckiego ze wsparciem samorządu województwa. Remonty dróg, przebudowy i rozbudowy szkół, ośrodków kultury czy utworzenie pracowni rezonansu magnetycznego to tylko część z inwestycji, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Na ich realizację władze regionu przeznaczą 111 mln zł.

Reklama

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, nabór do tego programu trwa cały rok. – Potrzeby są różne od małych inwestycji dotyczących modernizacji budynku OSP po budowę dróg czy obiektów edukacyjnych. Każda z tych inwestycji jest niezwykle ważna. Dlatego nie robimy ograniczeń czasowych. Gdy samorządy widzą, że same nie są w stanie zrealizować danej inwestycji mogą ubiegać się o środki z budżetu Mazowsza. Wszystkie wnioski weryfikujemy i gdy tylko możemy wspieramy. Dzięki dzisiejszej decyzji radnych blisko 150 mln zł pomoże w realizacji 75 projektów z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną w sumie  293 projekty, w tym 114 dotyczących modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 56 – edukacyjnych 3 – kulturalne oraz 120 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej.

Członki zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, podkreśla, że „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to program, którego celem jest przede wszystkim niwelowanie różnic i dysproporcji. – Na jego realizację sejmik Mazowsza co roku przeznacza kilkaset milionów złotych. Pomagamy w realizacji nie tylko projektów drogowych, ale także edukacyjnych, kulturalnych czy sportowych. Tylko w tym roku będziemy chcieli dofinansować blisko 300 lokalnych inwestycji na kwotę ponad 635 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy