Reklama

Reklama

128 awansów na Święto Policji w Siedlcach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Siedlec 28 lipca siedleccy policjanci obchodzili swoje święto. Na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach odbył się uroczysty apel podczas którego wręczane były awanse na wyższe stopnie służbowe.

Reklama

28 lipca br. Komenda Miejska  Policji w Siedlcach  zorganizowała uroczyste obchody Święta Policji, które rozpoczęły się mszą świętą w siedleckiej Katedrze, pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego.  We mszy, zgodnie z ceremoniałem policyjnym, udział wzięli funkcjonariusze policji z Komendantem Miejskim Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzejem Dziewulskim na czele .

Po mszy na placu przed siedlecką komendą zgrupowały się pododdziały biorące udział w wydarzeniu, gdzie dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu o gotowości do uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu RP, Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł.insp. Andrzej Dziewulski przywitał zaproszonych gości. W uroczystości wzięli udział m.in. nadinsp. Waldemar Wołowiec- Komendant Wojewódzki Policji zs. W Radomiu, Ksiądz Biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski wraz z duchowieństwem i kapelanem siedleckiej policji ks. Prałatem Kazimierzem Niemirką , Krzysztof Tchórzewski–poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Anna Maria Siarkowska- posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Robert Szczepanik- Z-ca Prezydenta Miasta Siedlce, Małgorzata Cepek- Wicestarosta Siedlecki, a także samorządowcy, zaproszeni przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości , służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

Ważnym punktem obchodów było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopie służbowe. Z okazji Święta Policji mianowanie na wyższe stopnie otrzymało łącznie 128 funkcjonariuszy siedleckiej  komendy. W tym  w korpusie oficerów  starszych 2 policjantów,   w korpusie oficerów młodszych 4 policjantów, w korpusie aspirantów 58 policjantów,  w korpusie podoficerów 41 policjantów, w korpusie szeregowych 23 policjantów.

Po wręczeniu aktów mianowania przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia, w których z okazji Święta Policji funkcjoanriusze usłyszeli wiele słów uznania, gratulacji i podziękowań za dotychczasową służbę.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczestnicy wysłuchali wspaniałego koncertu Orkiestry Dętej działającej przy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w Zakładzie Linii Kolejowych w Siedlcach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy