Reklama

Zwierzoluby: świętuj i pomóż

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zwierzoluby z Siedlec

Zwierzoluby: świętuj i pomóż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa zapaleńców pomagających zwierzakom zaprasza na swoje urodziny.

„Zwierzoluby z Siedlec” to stowarzyszenie non profit, działające na zasadzie wolontariatu, które niesie pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom z terenu miasta i okolic.

Dużo pracy
- Połączyła nas miłość do zwierząt i pasja niesienia im pomocy. Stoimy na straży przepisów ustawy o ochronie zwierząt, reagując tam, gdzie dzieje się im krzywda. Od początku działalności wydaliśmy do adopcji blisko 1000 psów. Współpracujemy na co dzień z jednostkami administracji samorządowej - mówi reprezentująca grupę Anna Adamiak.
Pod opieką stowarzyszenia jest aktualnie niemal 80 psów. Część z nich przebywa w gminnych przechowalniach, gdzie raz w tygodniu „Zwierzoluby” organizują spacery, w których mogą uczestniczyć osoby chętne. Poza tym zwierzęta, które wymagają szczególnej opieki weterynaryjnej lub behawiorystycznej, są umieszczane w płatnych hotelach dla psów lub w domach tymczasowych. Koszt utrzymania psa w hoteliku dla zwierząt to około 400 zł miesięcznie. Działalność stowarzyszenia skupia się na promowaniu świadomej adopcji zwierząt (z pełną procedurą adopcyjną), znajdowaniu im nowych domów, jak również na zapobieganiu bezdomności zwierząt poprzez ich sterylizację/kastrację, chipowanie. Pomaga też dostarczając karmę i nowe budy dla zwierząt właścicielskich.

Ważna każda złotówka
Co ważne, stowarzyszenie utrzymuje się wyłącznie z datków ludzi dobrej woli.
- Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni, bo dzięki temu możemy pomagać jeszcze więcej - podkreśla pani Anna. - Codziennie otrzymujemy po kilka zgłoszeń dotyczących porzuconych lub chorych zwierząt. Często są to całe mioty szczeniąt. Mimo że bardzo byśmy chciały pomóc wszędzie i wszystkim, niestety nie jesteśmy w stanie zareagować na każde zgłoszenie i zabrać zwierzaka, głównie ze względu na brak miejsca do ich przetrzymywania. Dlatego codziennie apelujemy o domu tymczasowe, które są na wagę złota - dodaje.
Obecnie „Zwierzoluby” najbardziej potrzebują e-wolontariuszy do ogłaszania podopiecznych w sieci oraz domów tymczasowych. Nieocenione są też: karma dla zwierząt, smycze, szelki czy preparaty na pchły i kleszcze. No i wsparcia finansowego.
- Zachęcamy również do systematycznego wspierania nas przez ustawienie stałego przelewu na dowolną kwotę. Naszych podopiecznych można również objąć adopcją wirtualną - informuje Anna Adamiak.

Psie urodziny
W sobotę, 21 września, godz. od 12.00 do 18.00 „Zwierzoluby” zapraszają wszystkich miłośników psów i nie tylko na swoje 2. urodziny. Impreza odbędzie się na terenie Cichej Stanicy przy ul. Mazowieckiej 80 w Siedlcach. Wstęp wolny.
- W tym roku najwięcej atrakcji przewidujemy dla właścicieli zwierząt, zwłaszcza psów - zdradza pani Anna. - Podczas imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych i porad zoopsychologa. Nie zabraknie też atrakcji  dla najmłodszych.
Podczas całej imprezy będzie można wspomóc stowarzyszenie, przynosząc karmę i inne akcesoria dla psów, a także wrzucając datki do puszek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE