Reklama

ZUS będzie uczyć uczniów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZUS Siedlce

ZUS będzie uczyć uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś nauczycielem? Skorzystaj z propozycji!

Wkrótce kolejna edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” pod patronatem honorowym ministrów edukacji oraz rodziny, pracy i polityki społecznej W niektórych szkołach gości on już od 5 lat. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział ponad 230 tys. uczniów z całej Polski. Tylko w roku szkolnym 2018/2019 w szkołach wschodniej części województwa mazowieckiego w projekcie uczestniczyło 2008 uczniów.
Jak informuje Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego, do tegorocznej edycji „Lekcji...” Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.
- W trakcie 4 lekcji młodzież dowie się m.in., jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy. Zwieńczeniem projektu jest ogólnopolska olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dodatkowe punkty w rekrutacjach na uczelnie wyższe. Można zapewnić sobie nawet przyrzeczenie indeksu - zdradza rzecznik.
Jak dodaje, pracownicy ZUS zapewniają profesjonalne materiały dydaktyczne, które zostały przygotowane we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Przewidziano też merytoryczne wsparcie i pomoc na każdym etapie współpracy.
- Najlepiej zgłosić się jak najszybciej - zachęca P. Olewiński. - Dzięki temu szkoła będzie jeszcze mogła wziąć udział w tegorocznej edycji olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która w trzech etapach wyłoni najlepszą drużynę w kraju. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 listopada, a pierwszy etap zostanie przeprowadzony 2 grudnia.
Wszyscy zainteresowani nauczyciele mogą skontaktować się z koordynatorem projektu - tel. 25 640-16-63. Informacje o projekcie można też znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE