Reklama

Zobacz najlepsze amatorskie spektakle roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Bochyńska

Zobacz najlepsze amatorskie spektakle roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zobacz najlepsze amatorskie spektakle roku

XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich

 

15 i 16 czerwca w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach będzie można zobaczyć najlepsze amatorskie spektakle teatralne roku 2018/2019 z naszego województwa, które zostaną zaprezentowane w ramach XIX Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. Dlaczego właśnie u nas? Ponieważ w poprzedniej edycji festiwalu zdobywcą Grand Prix był teatr z Siedlec - TEATR V ze spektaklem Na białym księciu koń – remake Legalnej blondynki. Teatr prowadzony przez niezwykle energiczną, ambitną i twórczą młodą osobę – Wiktorię Wonschik. W tym roku  również zespół będzie bronił swojej wysokiej pozycji wystawiając musical pod zaskakującym tytułem Paparabababarapa bum. Scenariusz: Julia Biardzka i Wiktoria Wonschik, reżyseria: Wiktoria Wonschik. Na scenie: 45 osób – aktorzy, tancerze, wokaliści i orkiestra. Warto zobaczyć.

W sobotę wieczorem razem z Mazowieckim Instytutem Kultury zapraszamy wszystkich mieszkańców Siedlec na Plac gen. Sikorskiego na niezwykłe widowisko plenerowe w wykonaniu Teatru Ulicznego A z Gliwic pt. Exultet. Spektakl opowiada historię człowieka – „everymana”. Jego „stawanie się” i „ostateczna przemiana” dokonują się w symbolicznej podróży, inspirowanej legendami o poszukiwaniu Ognistego Ptaka.

 

15 czerwca 2019 r. (sobota)

godz. 9:00 - prezentacje teatrów młodzieżowych

sala widowiskowa "Podlasie" MOK, ul. Sienkiewicza 63

godz. 20:00 - gość Festiwalu: Teatr A - spektakl Exultet

Plac gen. Sikorskiego

 

16 czerwca 2019 r. (niedziela)

godz. 10:00 - prezentacje teatrów dziecięcych

godz. 16:00 - gość Festiwalu: Teatr Łątka - spektakl Baśń o dwóch braciach

sala widowiskowa "Podlasie" MOK, ul. Sienkiewicza 63


Exultet

Spektakl Teatru „A”

15 czerwca 2019 r. (sobota), godz. 20:00

Plac gen. Sikorskiego

 

Exultet to kolejna próba twórczej adaptacji języka spektakli ulicznych. Ogień i woda są głównymi tematami obrzędowego widowiska, rozgrywającego się na pograniczu teatru i ekstatycznego misterium. Spektakularne piękno tych pierwotnych żywiołów – to estetyczny obszar, w jakim rozgrywać się widowisko Exultet. Aktorzy Teatru „A” chcą zaprosić widzów do przeżycia wyjątkowego zdarzenia teatralnego, odwołującego się do najbardziej pierwotnych doświadczeń człowieka. Widowisko jest podróżą do świata dawno zapomnianego. Pamięć o nim trwa jednak w najgłębszych pokładach podświadomości.

Spektakl opowiada historię człowieka – „everymana”. Jego „stawanie się” i „ostateczna przemiana” dokonują się w symbolicznej podróży, inspirowanej legendami o poszukiwaniu Ognistego Ptaka. Topos wędrówki, objawianie się „Nadprzyrodzoności”, „exodus” i ostateczny moment mistycznej „przemiany” to podstawowe elementy składające się na teatralną opowieść. Uniwersalność tematu w głównej mierze zasadza się na przenikaniu i syntezie tradycji obecnych w różnych przekazach kulturowych – począwszy od ekstatycznych, pierwotnych obrzędów magiczno-religijnych, a skończywszy na tradycji judeo-chrześcijańskiej z jej koncepcją Paschy i Sakramentów.

 

scenariusz, reżyseriaMariusz Kozubek

muzykaJacek Dzwonowski

kostiumyMarek SteckoUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE