Reklama

Żelazna Dywizja odpowiedziała na apel szpitali

Opublikowano:
Autor:

Żelazna Dywizja odpowiedziała na apel szpitali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 140 litrów bezcennego leku.

W odpowiedzi na apele szpitali o uczestnictwo w akcjach krwiodawstwa, żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej zorganizowali w środę, 25 marca, zbiórkę krwi. W rezultacie akcji udało się zebrać prawie 140 litrów tego bezcennego leku.

- 311 żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej oddało łącznie 139.950 ml krwi. Jest to nasza odpowiedź na apel o udział w akcjach krwiodawstwa w związku ze zmniejszającą się liczbą krwiodawców oraz topniejące zapasy krwi” – mówi rzecznik prasowy 18 Dywizji Zmechanizowanej, mjr Przemysław Lipczyński.

Akcja przeprowadzona została w całej Polsce, w 11 garnizonach wojskowych, w których stacjonują jednostki „Żelaznej Dywizji”. Uczestniczyli w niej żołnierze z wszystkich jednostek 18 Dywizji Zmechanizowanej: 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 18 Pułku Logistycznego oraz 18 Batalionu Dowodzenia. Siedlce, Łomża, Lublin, Rzeszów, a nawet Kłodzko, to tylko niektóre miejscowości, w których żołnierze oddawali w środę krew.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE