Reklama

Żelazna Dywizja - będzie gala i mecz

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Żelazna Dywizja - będzie gala i mecz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa święto 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.

Decyzję o tworzeniu 18. Dywizji Zmechanizowanej podjął rok temu minister Mariusz Błaszczak. Dywizja, której dowódcą jest gen. dyw. Jarosław Gromadziński, dziedziczy tradycje 18. Dywizji Piechoty. Jej formowanie jest jednym z kluczowych elementów procesu realnego wzmocnienia i odbudowy potencjału obronnego na tzw. ścianie wschodniej. Nowo formowany związek taktyczny ma spełniać wszystkie standardy NATO i być gotowy do wykorzystania w ramach wzmocnienia sojuszniczego, ale jego podstawowym zadaniem będzie obrona terytorium RP.
W skład 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka wchodzą: 1. Warszawska Brygada Pancerna, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich i 19. Brygada Zmechanizowana z Lublina oraz pułki: logistyczny, artylerii, przeciwlotniczy i batalion rozpoznawczy. Sformowany zostanie także pułk inżynieryjny.
Już w piątek, 6 września, o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się uroczysta gala dowództwa dywizji. W trakcie gen. dyw. Jarosław Gromadziński wyróżni osoby i instytucje ją wspierające, między innymi polityków oraz przedsiębiorców lokalnych i krajowych. Po uroczystości wręczenia wyróżnień odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Wstęp dla zaproszonych gości.
Również w piątek, ale o godz. 9.00, na Stadionie Miejskim w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II 6, odbędzie się mecz piłki nożnej, w którym zmierzą się reprezentacje Sztabu 18. Dywizji Zmechanizowanej i Urzędu Miasta Siedlce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE