Reklama

Zabrzmią organy w siedleckiej katedrze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MOK Siedlce

Zabrzmią organy w siedleckiej katedrze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę recital Hanny Dys.

Przed nami finał festiwalu „Organowe Siedlce 2019”. Z tej okazji organizatorzy przygotowali recital organowy Hanny Dys, związany z liturgicznym wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych.
Wykonawczyni prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z recitalami solowymi, koncertami symfonicznymi i kameralnymi. Występowała na najważniejszych festiwalach muzyki organowej w Polsce oraz w Europie. W swoim dorobku posiada nagrania solowe oraz kameralne. Nagrała płytę monograficzną z dziełami Mieczysława Surzyńskiego i brała udział w projekcie nagrania wszystkich symfonii organowych Feliksa Nowowiejskiego. Ponadto jest pedagogiem i jurorem konkursów organowych, pełni też funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu.
Jej siedlecki występ odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.
- Program koncertu podkreśla styl i czas powstania instrumentu Dominika Bierackiego: romantyczne, pełne orkiestralności i nasycenia brzmienia kontrastujące z poetyckością cichych registrów. Instrument przeszedł w ostatnim czasie gruntowne prace konserwatorskie. W programie usłyszymy utwory: Roberta Schumanna, Feliksa Mendelssohna Bartholdiego, Mieczysława Surzyńskiego, Friedricha Wilhelma Markulla i Josepha Kromolickiego - zdradzają organizatorzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE