Reklama

Zabierz malucha do biblioteki, odbierz wyprawkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MBP Siedlce

Zabierz malucha do biblioteki, odbierz wyprawkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza akcja Mała Książka – Wielki Człowiek.

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach do udziału w tej ogólnopolskiej kampanii zaprasza dzieci z roczników 2013-2016 i ich rodziców. Kampania przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni” jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Maluchy mają w ten sposób poznać ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, czyli bibliotekę, i zostać pełnoprawnymi uczestnikam życia kulturalnego.
Każdy maluch w wieku przedszkolnym (3-6 lat), który przyjdzie do MBP, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą. Dzieci znajdą w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, do dziecka trafi naklejka, a po zebraniu 10 - imienny dyplom potwierdzający czytelnicze zainteresowania. Z kolei rodzice w Wyprawce znajdą broszurę informacyjną „Książką połączeni”, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Siedlcecka odsłona akcji rusza już jutro, 12 września. MBP Zaprasza do Oddziału dla dzieci i młodzieży (ul. J. Piłsudskiego 5) oraz Filii Bibliotecznych: nr 1 (K. Hozera 2), nr 2 (ul. Kaszubska 1), nr 3 (ul. Graniczna 9), nr 4 (ul. Młynarska 19), nr 5 (ul. S. Okrzei 22).
Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE