Reklama

Za nami Dni Siedlec [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Za nami Dni Siedlec [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się weekend święta miasta i atrakcji dodatkowych.

Tegoroczne Dni Siedlec rozpoczął w piątek mecz piłki nożnej, w którym rywalizowały Urząd Miasta i 18. Dywizja Zmechanizowana. Tego samego dnia w Sali Białej MOK miałą miejsce kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie - tym razem z udziałem znanej aktorki Teresy Lipowskiej.
7 września uroczystości rozpoczęła msza w intencji żołnierzy i pracowników siedleckiej dywizji w katedrze. Później obchody Dni Siedlec przeniosły się na tereny zielone przy ul. Jana Pawła II. Tam "Żelaznej Dywizji" nadano - w obecności ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka - sztandar. Siedleckie wojsko rozpoczęło też 2-dniową wystawę statycznego sprzętu bojowego, pokazy ułanów, walki wręcz i prezentację klubów wojskowych.
W sobotę przy stadionie otwarto też XXVI Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Na mieszkańców czekało prawie pół tysiąca stoisk z rękodziełem, swojskimi wyrobami, sadzonkami roślin, paszami i zwierzętami. Nie zabrakło wystawy sprzętu rolniczego, stoisk informacyjnych dla producentów i hodowców oraz wystawy koni i bydła mlecznego oraz części kulturalnej.
Zwieńczeniem sobotniego świętowania był koncert na terenach przyz siedleckim amfiteatrze. Wystąpili: Marcin Sójka, Michał Szpak i Piotr Cugowski.
8 września przy. il. Jana Pawła II kontynuowano Dni z Doradztwem i pokazy wojskowe. O godz. 14.00 można było wziąć udział w "Kawie z Prezydentem", gdzie do dyspozycji siedlczan był włodarz miasta Andrzej Sitnik.
Dni Siedlec zakończył XII Festiwal Teatrów Ulicznych "pod Niebem" na placu Sikorskiego. Wystąpiły grupy w Lwowa, Kijowa i Cieszyna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE