Reklama

Reklama

Z medalami od prezydenta

Opublikowano: 11 grudnia 2019 05:33
Autor: | Zdjęcie: Adam Bobryk

Z medalami od prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedlczanie odznaczeni Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Reklama

W Warszawie odbyła się uroczystość, na której wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz odznaczył grupę mieszkańców Siedlec i naszego regionu Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2021. Przyznawany jest on osobom, które pełniąc nienaganną służbę publiczną, przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie nadawane jest tym, którzy prowadzili działalność: na rzecz przemian demokratycznych, walki o niepodległość, budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.
Wyróżnienia, nadane przez prezydenta RP, otrzymali: Andrzej Adamiak, Adam Bobryk, Witold Bobryk, Jadwiga Filus, Lech Filus, Elżbieta Jędrzejuk, Kazimierz Kacprzak, Jerzy Maciej Kublikowski, Mieczysław Łaba, Grażyna Olewińska, Teresa Olko, Tomasz Olko, Stanisław Perka, Ryszard Piekart, Jerzy Ryczkowski i Maciej Zdanowski. Medale nadane zostały za działania na rzecz przemian demokratycznych w latach osiemdziesiątych.
A. Bobryk mówił mediom, że medal ten ma duże znaczenie jako wyraz uznania i pamięci. Symbolizuje on pamięć o złożonej historii Polski i stanowi impuls do dalszych działań na rzecz Ojczyzny. Stanowi także swoistą klamrę zamykającą obchody jubileuszu odrodzenia państwa polskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.