Reklama

Reklama

XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

Opublikowano: śr, 8 maj 2019 08:38
Autor:

XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

Reklama

XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce

10 i 11 maja 2019 r. (piątek, sobota)

Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego, ul. Pułaskiego

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława. Jarmark św. Stanisława to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nieeksponowany dotychczas na ponadlokalnym poziomie. Siedlecki Jarmark stał się dla wielu szansą do szerokiej promocji regionalnych produktów i tradycyjnych dla regionu potraw.

Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych. Tak jak wówczas, niewątpliwie stanie się atrakcją dla turystów i mieszkańców, łącząc handlowy kiermasz z bogatym programem imprez kulturalnych. Oficjalnie otwarcie Jarmarku zaplanowane jest na godz. 11:00, któremu towarzyszyć będzie koncert Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz.

Dwudniowym targom towarzyszyć będą prezentacje artystyczne jedynego zawodowego kataryniarza w kraju – Kataryniarza Warszawskiego – pomysłodawcy i sprawcy cyklu „Międzynarodowego Festiwalu Kataryniarzy” w Polsce, biorącego udział w największych Festiwalach Kataryniarzy i Artystów Ulicznych w Europie. Kolejną atrakcją Jarmarku niewątpliwie będą bezpłatne Warsztaty Garncarskie, podczas których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił na kole garncarskim, zgłębiając tajniki wiedzy o tej sztuce ludowej.

Również 10 maja będziemy mieli okazję do świetnej zabawy kulinarnej. Kulinariada stała się świętem smakoszy i miłośników gotowania. Może w niej wziąć udział każdy, kto ma smykałkę do kucharzenia. Wystarczy przygotować potrawę wykorzystując najprostsze i niedrogie produkty, charakterystyczne dla naszego regionu.

Nadleśnictwa Siedlce, Łuków, Łochów i Sokołów Podlaski zapraszają na Regionalne Święto Lasu – do odwiedzenia stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych, na interaktywną wystawę edukacyjną i ścieżkę zmysłów. Ponadto odbędą się Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, które będą miały możliwość zaprezentować się z najlepszej strony, aby zachęcić młodzież do wyboru właśnie ich placówki.

W sobotę 11 maja części targowo wystawienniczej towarzyszyć będą występy na scenie folkowej z udziałem regionalnych zespołów i kapel ludowych. Prezentacje artystyczne na scenie folkowej rozpoczniemy od koncertu Zespołu Wokalnego Art Styl działającego przy Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jako drugi przed jarmarkową publicznością wystąpi Zespół Wokalno-Instrumentalny „Siedlczanie”, a zaraz po nich koncert rozpocznie 6. Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska RIFF Siedlce.

Na scenie zaprezentuje się również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz. Są laureatami wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich. W swoim repertuarze posiadają tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka, mazura; suitę podlaską, lubelską, rzeszowską, biłgorajską, kujawską, kurpiowską, kaszubską, żywiecką oraz tańce słowackie i ukraińskie. Program przeplatany jest piosenkami z regionów, a całości towarzyszy kapela. Prezentacje na scenie folkowej Jarmarku zakończy koncert Kapeli Praskiej, która popularyzuje folklor Warszawy już od 1988 roku.

Program XII Siedleckiego Jarmarku św. Stanisława:

10 maja (piątek)

10:00 – 18:00

Prezentacje Targowe, Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, Warsztaty Garncarskie, Pokaz Kataryniarza Warszawskiego, Miasteczko Rozrywki dla dzieci

Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego, ul. Pułaskiego

10:00 – 18:00

Regionalne Święto Lasu

Stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, interaktywna wystawa edukacyjna, ścieżka zmysłów

Skwer przy pomniku Jana Pawła II przy ul. Kilińskiego

10:30, 11:30

Koncert Kapeli ZPiT ZS „Chodowiacy im. Alicji Siwkiewicz

11:00

Uroczyste otwarcie XII Siedleckiego Jarmarku św. Stanisława

12:00

Prezentacje artystyczne siedleckich placówek oświatowych w ramach Targów Edukacyjnych

Scena folkowa, Plac gen. Wł. Sikorskiego

16:00

VII Siedlecka Kulinariada pod patronatem Siedleckiego Browaru Restauracyjnego BROFAKTURA

 – święto smakoszy i miłośników gotowania, konkurs kulinarny

Skrzyżowanie ul. Pułaskiego z Kilińskiego

Dzień otwarty w Katolickim Radiu Podlasie

Zapraszamy do odwiedzania rozgłośni w godzinach 10:00-18:00

Ul. Bpa Świrskiego 56

 

11 maja (sobota)

10:00 – 18:00

Prezentacje Targowe, Warsztaty Garncarskie, Pokaz Kataryniarza Warszawskiego,

Miasteczko Rozrywki dla dzieci

Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego, ul. Pułaskiego

„U Patrona Miasta na imieninach” – prezentacje artystyczne

11:00 – Zespół Wokalny Art Styl

12:00 – Zespół Wokalno-Instrumentalny „Siedlczanie”

13:00 – 6. Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska RIFF Siedlce

14:00 – ZPiT ZS „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz

15:00 – Kapela Praska

Scena folkowa, Plac gen. Wł. Sikorskiego

 

8 maja (środa)

18:00

Msza Św. w intencji pomyślności Miasta i Jego Mieszkańców

Kościół pw. św. Stanisława BM, ul. Floriańska 3

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.