Reklama

Wyleciał z drogi, wylądował na polu

Opublikowano:
Autor:

Wyleciał z drogi, wylądował na polu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lipinach w gminie Przesmyki prawie doszło do groźnego wypadku.

W czwartek, 15 sierpnia, do Lipin w gminie Przesmyki wezwano zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Łosicach.

- Od kilku lat funkcjonuje system tzw. wspólnych rejonów chronionych. Gmina Przesmyki jest obsługiwana wspólnie przez JRG Łosice i Siedlce. Zadysponowano zastęp z Łosic, bo mógł najszybciej dojechać. A przecież najważniejszą kwestią w przypadku tego typu zdarzenia jest czas dotarcia. Potem na miejscu było też OSP Przesmyki - informuje Paweł Kulicki, rzecznik prasowy siedleckiej straży pożarnej.

Jak się okazało, kierujący fiatem punto stracił kontrolę nad pojazdem, przejechał przez rów i zjechał kilkanaście metrów w głąb pola. Na swoje szczęście, nie napotkał po drodze żadnej przeszkody, w którą mógłby uderzyć, ryzykując zdrowie, a może i życie.

- Wóz był uszkodzony, ale kierowca nie został zakleszczony w środku. Strażacy zabezpieczyli samochód oraz wdrożyli kwalifikowaną pierwszą pomoc, która polegała na wsparciu psychicznym, stabilizacji głowy przez założenie kołnierza na szyjną część kręgosłupa i opatrunku osłaniającego na ranę głowy - dodaje rzecznik.

Poszkodowany został przekazany zespołowy Państwowego Ratownictwa Medycznego, który w niedługim czasie przybył na miejsce. Ratownicy przetransportowali kierowcę do szpitala.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE