Reklama

Wsparcie zarządu województwa. Będzie pracownia w „Rolniku”

Opublikowano:
Autor:

Wsparcie zarządu województwa. Będzie pracownia w „Rolniku” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto i gmina Siedlce otrzymały pieniądze w ramach programu wspierającego rozwój placówek oświatowych.

W siedleckim Muzeum Regionalnym umowy w sprawie mazowieckich programów wsparcia podpisali: Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska - członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci z powiatów siedleckiego, węgrowskiego, łosickiego, sokołowskiego oraz garwolińskiego.

5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych. Środki mogą zostać przeznaczone na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania.

- To nasz nowy pomysł na wsparcie edukacji dzieci i młodzieży. Umiejętność porozumiewania się w kilku językach obcych i swobodne poruszanie się w świecie nowoczesnych technologii to w dzisiejszym świecie kluczowe kompetencje. Lokalnym samorządom często brakuje środków na tego typu inwestycje - podkreśla Janina Ewa Orzełowska.

W tym roku w ramach działania wpłynęły 252 wnioski, a dofinansowanie otrzymało 115. Do powiatu siedleckiego trafi 264 tys. zł. Z tej kwoty gmina Siedlce otrzymała 47 tys. na utworzenie nowoczesnej pracowni językowej w Szkole Podstawowej im. gen. Prądzyńskiego w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach, a Miasto Siedlce - 49 tys. na utworzenie nowej pracowni komputerowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego, popularnym "Rolniku".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE