Reklama

Reklama

Wójt Ludwina podziękował strażakom za uratowanie wędkarzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gm. Ludwin

Wójt Ludwina podziękował strażakom za uratowanie wędkarzy - Zdjęcie główne

Od lewej: wójt i prezes gminnego związku OSP Andrzej Chabros, druhowie OSP Dratów Mirosław Źrubek i Piotr Saczewa; prezes związku powiatowego OSP Roman Cholewa | foto Gm. Ludwin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Andrzej Chabros wręczył dyplomy uznania druhom OSP Dratów Mirosławowi Źrubkowi i Piotrowi Saczewie, którzy uratowali życie dwóch wędkarzy. Z kolei gminny związek OSP złożył wniosek o odznaczenie strażaków medalem honorowym im. Bolesława Chomicza.

Reklama

Przypomnijmy: w sobotę, 13 listopada 64-letni pan Wacław łowił ryby razem ze swoim bratem ciotecznym 71-letnim Zdzisławem na rozlewisku w Dratowie. 

Kiedy pan Wacław wstał poprawić siedzisko, łódka się wywróciła, a on znalazł się w lodowatej wodze. Gdy złapał się łódki pana Zdzisława, ta też się przewróciła i tak obaj mężczyźni znaleźli się w lodowatej wodzie.

Ich wołanie o pomoc usłyszał przejeżdżający obok rozlewiska Mirosław Źrubek, który nie czekając ani chwili zawołał Piotra Saczewę. Druhowie OSP,  nie zważając na swoje życie i  zdrowie, ruszyli na pomoc wędkarzom. Dzięki temu uratowali wędkarzy przed śmiercią w zimnej wodzie.
 
Jak się później okazało, mężczyźni przebywali w niej aż przez 1,5 godziny, przez co byli już w stanie hipotermii. Mimo mocnego wyziębienia wędkarze szybko doszli do siebie i zdążyli już podziękować strażakom, którym zawdzięczają życie.
 
Teraz gratulacje i podziękowania Mirosławowi Źrubkowi i Piotrowi Saczewie złożył wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.
 
W sobotę, 27 listopada wójt razem z prezesem powiatowego związku OSP Romanem Cholewą wręczył ochotnikom z Dratowa dyplomy z podziękowaniem za bohaterską postawę podczas ostatniej akcji ratowania wędkarzy.
 
- Podziękowałem strażakom za to, że zawsze są gotowi nieść pomoc innym, za ich zaangażowanie i piękną postawę społeczną - mówi wójt Andrzej Chabros.
Z kolei gminny związek OSP złożył już do zarządu wojewódzkiego wniosek o odznaczenie Mirosława Źrubka i Piotra Saczewy medalem honorowym im. Bolesława Chomicza.

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy