Reklama

W Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach odbył się pierwszy poród w wodzie

Opublikowano: czw, 23 lis 2017 10:29
Autor: | Zdjęcie: szpital.siedlce.pl

W Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach odbył się pierwszy poród w wodzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Specjalna wanna czekała na nowo wyremontowanym Oddziale Położniczo – Ginekologicznym prawie &nbsp;3 miesiące na mamę, która zdecyduje się i zostanie zakwalifikowana do porodu w wodzie.</b>

Pierwszym dzieckiem, które przyszło w taki sposób na świat w siedleckiej placówce jest Adaś. Chłopczyk urodził się 18 listopada. 

Mogłam chodzić, posiedzieć na piłce i w wodzie, zmieniać pozycje. Ciepła woda łagodziła ból, czułam się bardziej zrelaksowana i odprężona, na pewno bardziej niż na fotelu. Nie było też konieczności nacinania krocza. Jednocześnie byłam monitorowana ja i mój synek. Miałam świadomość, że jestem pod fachową opieką. Po porodzie czułam się świetnie i wszystkim mamom bardzo polecam poród w wannie - mówi Pani Małgorzata, mama Adasia. 

Panie, które wybiorą Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach jako miejsce porodu mają do dyspozycji cztery nowoczesne sale porodowe o wdzięcznych nazwach – Wiosna, Lato, Jesień, Zima. Na każdej z sal do dyspozycji rodzącej jest łazienka wraz z prysznicem, nowoczesne łóżko porodowe, które umożliwia odbycie porodu w różnych pozycjach, centralny system monitorujący dobrostan płodu – Monaco, drabinka, piłka porodowa, worek sako oraz inkubator otwarty w celu ewentualnego zabezpieczenia nowo narodzonego dziecka. 

Źródło: szpital.siedlce.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE