Reklama

W Siedlcach rowerzyści jeżdżą jak chcą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: RM

W Siedlcach rowerzyści jeżdżą jak chcą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Pasy i drogi dla rowerów, wypożyczalnie rowerów miejskich - Siedlce to, bez wątpienia, miasto przyjazne rowerzystom. A czy rowerzyści są przyjaźnie nastawieni do kierowców i pieszych?</b>

Większość rowerzystów w Siedlcach nie przestrzega zasad ruchu obowiązujących na drogach dla rowerów i pieszych. Rowerzyści, zamiast trzymać się pasa przeznaczonego dla nich, bardzo często wjeżdżają na pas dla pieszych, albo jeżdżą całą szerokością drogi. Z rowerzystami problem mają nie tylko piesi, ale i kierowcy. Kto z nas nie był świadkiem sytuacji, w której rowerzysta, nie wiadomo skąd, wjeżdża na przejście dla pieszych? Taka sytuacja może najzwyczajniej doprowadzić do wypadku, dlatego drodzy rowerzyści, przestrzegajmy zasad ruchu drogowego!

Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie warszawskim, czyli nieposłuszeństwa rowerzystów ciąg dalszy... 

Kilka tygodni temu, na wiadukcie warszawskim, została zmieniona organizacja ruchu. Powstała tam droga dla rowerów. I tu również rowerzyści jeżdżą jak chcą, nie przestrzegając obowiązujących tam zasad ruchu, dlatego przypominamy, że: 

  • jazda rowerem w stronę centrum odbywa się dotychczasowym, południowym chodnikiem (po stronie ul. Łukasińskiego i Wojska Polskiego), 
  • jazda rowerem w kierunku Warszawy odbywa się pasem ruchu dla rowerów wyznaczonym przy północnej krawędzi jezdni (od strony ul. Szkolnej).
  • rowerzystom jadącym w stronę centrum zalecane jest aby jak najwcześniejsze ustawić się po południowej stronie ulicy Warszawskiej i korzystać z przejazdu dla rowerów przez ul. Łukasińskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE